"Трудова слава" № 51 (2562) від 18 грудня 2021 року

З вірою у перспективу

Електрогосподарство ДП «СхідГЗК» – складний технологічний комплекс, який вимагає від інженерно-технічного персоналу високого рівня підготовки, критичного мислення, чіткого та швидкого прийняття рішень. За доброю багаторічною традицією, найкращих представників енергетичної галузі 22 грудня відзначають високими нагородами, почесними грамотами та цінними подарунками. Подяку Міністерства енергетики оголошено майстру електродільниці ГМЗ Олександрові Петровичу Марценюку. Про цього молодого перспективного спеціаліста хочу розповісти читачам «ТС».

Після закінчення Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості Олександр Петрович прийшов на ГМЗ у 2012 році молодим спеціалістом, повним оптимізму та бажання працювати на благо підприємства. Відразу проявив себе фахівцем високої кваліфікації, з прагненням освоювати нові технології та підвищувати свій рівень.

З травня 2013 року до квітня 2020 року працював електромонтером електродільниці №23 ГМЗ, досягнув кваліфікації 7 розряду та посади бригадира. З травня 2020 року працює майстром електродільниці енергетичного цеху ГМЗ. Справжній майстер ніколи не зупиняється на досягнутому, постійно вчиться новому, підвищує свій професійний рівень.

За сумлінну працю Олександр Петрович багаторазово заохочувався адміністрацією підприємства. Побажаємо йому сил та оптимізму легко подолати всі складнощі нинішнього кризового стану підприємства та з вірою у світле майбутнє досягати нових вершин професійного зростання.

На жаль, на цей час електродільниця недоукомплектована персоналом, є проблеми з матеріально-технічним забезпеченням виробництва. Але незважаючи на труднощі, персонал електродільниці робить все можливе для забезпечення надійної та безперебійної роботи СхідГЗК, утримання у працездатному та технічно справному стані електрообладнання підприємства.

Хочу привітати всіх колег–енергетиків з професійним святом та побажати, щоб у кожному будинку та у кожній родині завжди було світло та тепло! Нехай ваша праця завжди буде гідно оплачена, найзаповітніші бажання збуваються зі швидкістю світла, а серця будуть наповнені теплом взаємного кохання.

Олексій Прожижко, начальник дільниці №23 ГМЗ.

На фото Тетяни Корсуновської зліва направо: О.Прожижко та О.Марценюк

 

Вдячний за науку своїм наставникам

Кореспонденти «ТС» поспілкувалися з майстром електродільниці ГМЗ Олександром Марценюком, який розповів про свій розвиток у професії:

«Пригадую, наскільки я, випускник університету, був вражений різноманіттям та кількістю специфічного обладнання, коли прийшов на потужне уранопереробне виробництво. З перших днів на моєму трудовому шляху зустрічалося багато чудових людей – справжніх фахівців своєї справи. Дуже вдячний за науку своїм наставникам, які допомогли мені у професійному становленні. Не буду називати всі прізвища, щоб нікого не забути і не образити. Багато з тих людей уже на заслуженому відпочинку, адже колектив омолодився. Швидко промайнув час, і згодом я сам розпочав ділитися набутим досвідом із молоддю.

Працювати майстром непросто. Це велика відповідальність за кожного робочого та організацію робіт. Колектив у нас згуртований, працівники відповідальні, вони докладають чимало зусиль, щоб електрообладнання працювало без збоїв. Якщо ж трапляються аварійні ситуації, то намагаємося якнайшвидше вирішити проблему.

Бажаю колегам міцного здоров`я, своєчасної виплати зарплати і стабільності на нашому підприємстві. Адже складно жити, коли не можеш будувати плани на майбутнє. Віримо, що ситуація покращиться!»

До теплих побажань енергетикам приєднується і редакція «ТС».

Спілкувалася Олена Кубарєва
 

ДП «СхідГЗК» та Жовтоводський промисловий коледж: співпраця протягом десятиліть

Протягом багатьох років студенти коледжу проходять виробничу та переддипломну практику на виробничих майданчиках комбінату – ГМЗ, РМЗ, ЦЛ КВПтаА. Тут під керівництвом наставників вони розширюють свої знання, набувають практичних навичок, знайомляться з виробництвом, глибше пізнають обрану професію.

Головний енергетик підприємства Едуард Клеопа, який неодноразово очолював державну екзаменаційну комісію коледжу з захисту дипломних проєктів, відзначає, що навчальний заклад готує хороших спеціалістів. Правда, матеріальна та навчальна база закладу потребує осучаснення, тому з роботою нової мікропроцесорної техніки, автоматичними системами обліку та іншими нововведеннями у галузі електроніки студенти знайомляться під час виробничої практики та ознайомчих екскурсій. Так, опановувати спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вихованцям коледжу допомагає команда фахівців ДП «СхідГЗК»: А.Солодкий, К.Кіцела, В.Лебедєв, Г.Кисіль, О.Савін, В.Лахнов, А.Поташов, Ю.Щербатюк, С.Заніздра, Ю.Хоменко, Є.Мирченко, В.Парахін, О.Гузій, В.Ковтун, Р.Анісімов.

Крім того по закінченню навчання студенти здають іспити в кваліфікаційних комісіях служби по роботі з персоналом ДП «СхідГЗК» та отримують кваліфікаційні посвідчення за професіями: електромонтер, токар, фрезерувальник, маляр, штукатур, муляр, з якими вони можуть працевлаштовуватися.

Підготувала Тетяна Корсуновська, фото автора та з архіву коледжу

На фото: виробнича практика на РМЗ

 

Зі святом, колеги!

Шановні енергетики ДП «СхідГЗК»! Прийміть найщиріші вітання з нагоди нашого спільного професійного свята. Важливість енергетичної галузі важко переоцінити – це світло й тепло у наших оселях, стабільне функціонування промисловості, зв’язку та соціальної сфери. Саме це додає професії енергетика ваги і престижності.

Готуючи фахівців за спеціальностю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», наш коледж постійно відчуває взаєморозуміння та підтримку висококваліфікованих спеціалістів енергетичної служби ДП «СхідГЗК», які свій великий досвід, знання та вміння передають у справі навчання молодого покоління «енергетичної грамоти».

З нагоди професійного свята висловлюємо подяку головному енергетику ДП «СхідГЗК» Едуарду Миколайовичу Клеопі та всій команді енергетичної служби ДП «СхідГЗК. Сподіваємося на подальшу тісну та плідну співпрацю.

Бажаємо легких трудових тижнів, безперебійного енергопостачання, злагодженої роботи всіх механізмів, повноти ресурсів, багато сил, енергії, міцного здоров’я та особистого щастя!

Циклова комісія електротехнічних дисциплін Жовтоводського промислового фахового коледжу

 

Розділ: