Роль Інгульської шахти в житті Кропивницького: цифри і факти

Наявність потужного виробництва на території громади позитивно впливає на її соціально-економічний розвиток. Це підтверджують цифри і факти з історії Інгульської шахти, які варто пригадати з нагоди її 55-річного ювілею.

У період з 1967 по 2001 рік за рахунок коштів підприємства для працівників Інгульської шахти було побудовано близько 3 тисяч квартир загальною площею 168 тис. м2.

У мікрорайоні Шкільний шахтою збудована одна з кращих у місті середня школа на 1320 учнів зі стадіоном, спортзалом, майстернями, а також два дошкільних заклади.

У сосновому лісі на околиці міста була зведена багатоповерхова будівля спеціалізованої медико-санітарної частини №6, розрахованої на 225 лікарняних ліжок.

Улюбленим місцем відпочинку шахтарських родин стала база відпочинку «Гірник» у мальовничому куточку під Кропивницьким (112 спальних місць). Коштом підприємства у Кіровограді було побудовано найбільший в області Будинок піонерів, побутові котельні, лінію газопроводу (4,2 км), водовод з насосними станціями потужністю до 12 тис.м3 питної води на добу, спортивний зал із боротьби дзюдо. В центрі міста за кошти ДП «СхідГЗК» побудовано АТС на 10 тисяч номерів. Шахта взяла дольову участь у будівництві пожежної частини міста Кіровограда.

Протягом 55-річної історії Інгульською шахтою були перераховані мільйони гривень у вигляді податків та зборів, а також кошти в рамках програм соціального партнерства, які відіграють суттєву роль у економічному розвитку міста.

На фото: мікрорайон Шкільний

Розділ: