"Трудова слава" №3 (2566) від 15 січня 2022 року

Керівники Енергоатома та СхідГЗК провели спільну нараду

      12 січня 2022 року керівники НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та Східного гірничо-збагачувального комбінату Сергій Шовгеля за участю очільників підрозділів обох підп риємств провели координаційну нараду. Зустріч була присвячена темі розвитку урановидобувної галузі України та, зокрема, взаємодії СхідГЗК з основним споживачем уранової продукції – держкомпанією «Енергоатом».

      На нараді представили розгорнуту інформацію про фінансово-економічний стан СхідГЗК, результати виконання виробничої програми за 2021 рік і перспективні плани на 2022–2026 роки.

      У планах підприємства – розробка залишкових запасів природного урану на Смолінській та Інгульській шахтах і зняття їх з експлуатації, починаючи з 2023-го та 2027 року відповідно. Одночасно забезпечуватиметься перспективний розвиток Новокостянтинівського родовища, яке за запасами урану є найпотужнішим в Європі. Планується, що під час його освоєння видобуток урану поступово нарощуватиметься. Серед основних завдань – будівництво нових стволів, транспортно-складського комплексу, енергооб’єктів, залізниці тощо. Передбачається досягти виробництва на Новокостянтинівській шахті до 1500 тонн уранового оксидного концентрату (УОК) на рік вже у 2027-му.

      Обговорювали також шляхи залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій у СхідГЗК задля збільшення видобутку до 2400 тонн УОК, що могло б повністю забезпечити річну потребу Енергоатома в урановій продукції. Так, за сприяння Енергоатома здійснюється підготовка зустрічей СхідГЗК із західними компаніями – лідерами в урановидобувній галузі для залучення сучасного досвіду, передових технологій та можливої інвестиційної підтримки.

      Окремим блоком розглядалося питання скорочення персоналу комбінату. Запропоновані варіанти перепідготовки працівників, які звільнятимуться. Як пропозиція розглядається можливість перекваліфікації їх на будівельні спеціальності для подальшого залучення до будівництва нових атомних об’єктів НАЕК «Енергоатом» (передусім – на ХАЕС) вахтовим методом.

      Детально обговорили поточний стан справ за чинними контрактами між Енергоатомом та СхідГЗК, зокрема й забезпечення взаєморозрахунків.

      Також розглянули питання потенційного входження СхідГЗК до складу Енергоатома, можливі переваги та ризики у разі такого приєднання.

      Після зустрічі керівник Енергоатома Петро Котін зазначив, що така нарада із залученням керівництва СхідГЗК є дуже важливою, допомагає фахівцям з Енергоатома краще розуміти специфіку роботи урановидобувної промисловості, проблеми та виклики, що нині стоять перед СхідГЗК.

      «У нас з’явилася можливість проговорити сценарії ефективного реагування на ці важливі виклики, а також окреслити можливі перспективні напрями розвитку цього підприємства й галузі загалом, – наголосив Петро Котін. –Енергоатом відчуває відповідальність за урановидобувну галузь України, оскільки розуміє, що СхідГЗК є стратегічним державним підприємством, ефективна і прогнозована робота якого сприятиме зміцненню енергетичної незалежності держави».

      Зі свого боку Сергій Шовгеля зазначив: «СхідГЗК відчуває підтримку Енергоатома. Сьогодні наші підприємства переходять до більш активної взаємодії. Вживаємо усіх можливих заходів задля забезпечення вчасних поставок уранового оксидного концентрату для Енергоатома, а також погашення товарної заборгованості перед Компанією за попередні роки. Для нас дуже важлива підтримка Енергоатома у питаннях працевлаштування нашого персоналу, що скорочується, зокрема його перепідготовки для роботи за іншими перспективними напрямами у атомно-енергетичній та будівельній сферах. Наразі ми працюємо над вирішенням наявних проблем СхідГЗК разом із Міністерством енергетики України, НАЕК «Енергоатом» та іншими підприємствами й організаціями, розглядаючи і питання входження СхідГЗК до структури Енергоатома».

      З офіційного сайту ДП «НАЕК «Енергоатом»

 

19 січня – день народження ГМЗ

      Шановні працівники та ветерани гідрометалургійного заводу, прийміть щирі вітання з Днем народження ГМЗ – 63-ю річницею випуску першої готової продукції!

      Перший кілограм урану у вигляді U3O8, отриманий 19 січня 1959 року, дав старт багаторічному успішному випуску уранового оксидного концентрату.

      На працівників ГМЗ покладена відповідальна місія. Завод є кінцевою ланкою у складному технологічному ланцюжку виробництва готової продукції СхідГЗК. Результат роботи заводу підводить підсумок діяльності п’ятитисячного колективу підприємства, різних виробничих процесів, усіх підрозділів комбінату.

      Вірність традиціям, високе почуття обов’язку, відданість обраній справі протягом десятиліть залишаються характерними рисами працівників заводу.

      Шановні заводчани! Дякую вам за багаторічну сумлінну працю. Щиро бажаю, щоб ваше здоров'я було міцним, сім'ї - щасливими, а справи - успішними. Миру, добра та злагоди!

      З повагою

      в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Сергій Шовгеля

 

Славный представитель когорты заводчан

       Гидрометаллургический завод – это больше чем крупное подразделение предприятия. Для сотен работников и ветеранов ГМЗ стал вторым домом, а коллеги – второй семьей. Славным представителем когорты заводчан был Леонид Павлович Тальянов.

      В свое время он поменял романтическую специальность техника-океанолога на одной из полярных стаций Дальнего Севера на скромную должность электромонтера. Леонид Павлович заочно окончил институт и прошел путь от рабочего до руководителя. Его знания, богатый опыт работы энергетиком – это весомый вклад в общее дело успешной работы предприятия. Своим трудом он помогал нести людям свет и тепло, а значит радость и уют. В жизни Леонида Павловича важную жизнь играл спорт. Многие помнят его с теннисной ракеткой в руках. Казалось, что он не выпускал ее из рук, был подвижный, динамичный, гибкий. В течение 16 лет на общественных началах возглавлял коллектив физкультуры заводчан, который неоднократно побеждал на спартакиадах.

      Готовность к работе, радость от выполненного и желание разделить эту радость – стержень его личности. А еще Леонид Павлович всегда заботился о людях. С любовью выращивал плоды в своем саду, собирал их и бросал клич: «Кому надо?» Находил желающих и просто отдавал с радостью. Вот такой он был человек – несущий свет и дарящий добро.

     Трудно говорить, что Леонида Павловича Тальянова нет среди нас. 11 ноября прошлого года на 86-м году жизни перестало биться его сердце. Но память о нем живет в сердцах заводчан, которым посчастливилось трудиться вместе с этим добропорядочным, честным, надежным, талантливым человеком, прекрасным специалистом и успешным организатором.

      Ангелина Бреус

 

Привітання гідрометалургам від колективу РМЗ

      Вітаємо працівників ГМЗ із 63-ю річницею випуску першої готової продукції!

      Протягом десятиліть долі гідрометалургійного та ремонтно-механічного заводів ідуть поруч, тісно переплітаючись між собою. На ГМЗ покладене відповідальне завдання з виробництва уранового оксидного концентрату, а РМЗ допомагає у цій справі, здійснюючи ремонтні роботи. Млини, вали класифікатора, пачуки, насоси тощо – перелік обладнання для гідрометалургійного виробництва, яке ремонтують та виготовляють працівники РМЗ, доволі широкий. До речі, одноразові контейнери для перевезення готової продукції – уранового концентрату також виготовляються на РМЗ.

      З нагоди дня народження заводу бажаємо всім працівникам ГМЗ стабільного розвитку, оновлення обладнання, міцного здоров'я, мирного неба, благополуччя, злагоди у сім'ях.

      Адміністрація РМЗ

 

 

 

Розділ: