"Трудова слава" №8 (2571) від 19 лютого 2022 року

Колектив ДП «СхідГЗК» взяв участь у заходах до Дня єднання

      16 лютого 2022 року в Україні було оголошено Днем єднання. Про це йдеться в Указі Президента України №53/2022 від 14 лютого 2022 року «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства».

      Указом визначена низка заходів, спрямованих на консолідацію українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість. У відповідності до указу 16 лютого відбулося підняття Державного Прапора України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах країни, виконання о 10 годині Державного Гімну України та проведення інших спрямованих на єднання заходів. До них долучився і колектив ДП «СхідГЗК».

     Урочисті збори з нагоди Дня єднання відбулися в конференц-залі управління за участю представників різних підрозділів та служб, керівництва підприємства. Панував піднесений настрій, велася пряма трансляція з урядового кварталу. Учасники заходу виконали Державний Гімн України та привітали один одного зі святом. В.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Сергій Шовгеля подякував працівникам усіх майданчиків, які долучилися до святкових заходів, продемонструвавши свою єдність та небайдужість до долі держави. «Ми всі живемо в Україні, - зазначив С.Шовгеля. – І важливе розуміння того, що ми не розділяємося на Захід та Схід, Південь та Північ, ми єдині громадяни своєї держави. Ми українці. А держава розпочинається з родини. І від того, як ми виховуватимемо своїх дітей, як розповідатимемо їм про історію України, яку інформацію надаватимемо, залежить наше майбутнє».

      Голова ППО ДП «СхідГЗК» Віталій Скуба підкреслив важливість єднання як на рівні країни, так і на рівні колективу підприємства та побажав, щоб комбінат процвітав і працював на користь нашої держави.

      В.о. першого заступника генерального директора ДП «СхідГЗК» Ігор Яговдик побажав усім мира, міцного здоров`я, родинної злагоди та висловив сподівання, що День єднання стане запобіжником маніпулювання громадською думкою.

      До Всеукраїнського флешмобу «Ми разом» долучилися сотні працівників ДП «СхідГЗК».

      Вони фотографувалися на робочих місцях із державної символікою та розміщали світлини у соцмережах. Більше фото можна переглянути на офіційній сторінці ДП «СхідГЗК» у фейсбуці.

      Підготували Тетяна Корсуновська та Олена Кубарєва

«Молодіжка» обрала нового лідера та раду

      10 лютого відбулася звітно-виборна конференція Організації молоді Східної об’єднаної організації профспілки (ОМ СООП). Захід проходив у вже традиційному для карантинних умов онлайн-форматі та зібрав 38 делегатів із різних майданчиків, розташованих у Жовтих Водах, Кам`янському та на Кіровоградщині. У роботі конференції взяли участь голова СООП Віталій Скуба та голова ОМ Атомпрофспілки Павло Олещук.

      Про роботу ради ОМ СООП протягом 2017-2021рр. прозвітувала її голова Христина Білоус. Вона відзначила, що звітний період видався складним як для комбінату, так і для решти підприємств, що входять в профобслуговування СООП. Це вплинуло і на роботу Організації молоді.

      Перш за все, катастрофічно знизилася чисельність членів організації з 2238 у 2017 році до 1100 станом на 1 січня 2021 року. Яскравий приклад, у період з 2017 по 2021 рік звільнилося 15 голів рад молоді різних підрозділів. Знижується і частка молодих працівників у загальній чисельності працюючих. А події останніх років – пандемія коронавірусу та хронічна нестача коштів у профспілкового комітету взагалі фактично паралізували діяльність ОМ: немає можливості відрядити команди на спартакіаду, КВН, на навчання. Активність молоді стрімко знижується, навіть виборна кампанія пройшла важкувато, бо ініціативних та зацікавлених у профспілковій роботі молодих людей залишилося зовсім мало. Це та молодь, що розуміє складність становища і необхідність рішучих дій задля боротьби за свої робочі місця. Молоді спілчани брали участь у мітингах та акціях протесту за державну підтримку. Крім того, на форумах, з’їздах, колегіумах Атомпрофспілки, користуючись нагодою присутності керівників галузі та профспілки, піднімались актуальні для підприємств СООП питання.

      Радою молоді протягом 2017-2021 років було проведено дві звітні конференції, два форуми та 23 засідання ради Організації молоді СООП. Крім того, члени організації брали участь у роботі комісій профкому, обговоренні колдоговірних питань, співпрацювали з профспілковими комітетами з багатьох питань, що стосуються інтересів молодих працівників. Важлива подія цього періоду – затвердження прапора організації. Активісти Організації молоді та члени Центральної ради мали можливість брати участь у навчальних програмах на рівні Атомпрофспілки, у регіональних та всеукраїнських Профспілкових школах, літніх таборах «Молодість. Активність. Профспілка» та інших освітніх заходах. Завжди насичені та різноманітні навчальні програми на Форумах ОМА – окрім семінарів це живі бібліотеки, панельні дискусії, круглі столи, за участю не лише членів ОМА, а й інших профспілок України, представників інших країн.

      Зупинилася голова ОМ і на спортивному напрямку роботи, організовувати який також було непросто. Однак свої здобутки на змаганнях різних рівнів мають триатлоністи, спортсмени армліфтингу, футболісти, волейболісти як Жовтоводського, так і Кіровоградського майданчиків. Розвивається і туристичний напрямок, тут лідирує організація Інгульської шахти.

      Звітуючи про культурно-масову та благодійну діяльність, Христина Білоус відмітила традиції відкриття баз відпочинку комбінату, проведення форумів, тематичних вечорів, конкурсів КВК, участь у суботниках, благодійних акціях, фотоконкурсах, ініційованих Атомпрофспілкою, та багатьох інших цікавих заходах.

      Наостанок Христина подякувала всім за роботу, активність та побажала новим молодіжним лідерам тримати планку та примножувати напрацьоване минулим складом організації молоді.

      В рамках конференції відбулося нагородження призерів фотоконкурсу ОМ Атомпрофспілки Ольги Ільченко (номінація «25 років Енергоатому») та Михайла Дьоми (номінація «Знайомтесь, моє місто»), яким побажали нових перемог.

      Заступник голови СООП Лариса Сидоренко (яка сама свого часу очолювала Організацію молоді) щиро подякувала Христині Білоус за багаторічну роботу та вагомий внесок у розвиток молодіжного руху. Христину було нагороджено Почесною грамотою СООП.

      Під час обговорення звіту у виступах прозвучало багато теплих слів на адресу ради Організації молоді та її голови. Голова ОМ НК шахти Костянтин Лях зазначив, що Організації молоді довелося працювати у складний період, але їй є чим пишатися, адже здобутків було чимало. Добре, що утворилося потужне ядро, яке притягує до себе молодих активістів. Адже в об`єднанні і полягає роль профспілки. Голова ОМ Атомпрофспілки Павло Олещук зауважив, що ОМ СООП – унікальна організація, яка досить різноманітна за своїм складом та має широку географію. Підкреслив, що представники молодіжної організації СООП завжди активно працюють не тільки на місцях, а і на рівні Організації молоді Атомпрофспілки та її ЦР. «Незважаючи на труднощі, ваша організація працювала, - зазначив В.Скуба. – І від імені Східної об’єднаної організації профспілки ми вам дякуємо. Гадаю, що і новий склад молодіжної ради продовжуватиме активно діяти, не пасуючи перед труднощами. На мою думку, участь у роботі Організації молоді дозволяє проявити організаторські здібності, виявити лідерські якості, отримати багато знань та плідно співпрацювати з нашими колегами із НАЕК «Енергоатом», інших організації Атомпрофспілки. Це є запорукою успішного майбутнього кожного з нас».

      Роботі Ради ОМ СООП надано задовільну оцінку.

      Новим молодіжним лідером шляхом відкритого голосування було обрано працівника СКЦ Данила Пітюренка, а його заступником – працівника ГМЗ Дениса Слободкіна.

      Новообраному голові ОМ СООП Данилові Пітюренку – 29 років. Закінчив Національний гірничий університет. На ДП «СхідГЗК» - 6 років, починав у ЦПГДЛ, потім перейшов на СКЦ, де й донині працює машиністом насосних установок.

      «Веду активний спосіб життя, - розповідає про себе новообраний молодіжний лідер, – а також беру участь у діяльності Організації молоді, зокрема у форумах, семінарах, молодіжних колегіумах Атомпрофспілки, іграх КВК, привітаннях дітей працівників ГМЗ та СКЦ з Новим роком та інших заходах. Наразі займаю посаду заступника голови профспілки СКЦ, член заводського комітету ГМЗ.

      Працюючи головою ОМ, хочу об'єднати нашу молодь як для захисту своїх прав на виробництві, так і для активного культурно-масового, спортивного відпочинку та навчання молодих спеціалістів. Вважаю за важливе своєчасне та всебічне інформування з усіх питань і планую максимально використовувати для цього сучасні способи зв'язку, соцмережі. Разом ми сила!»

      Денис Слободкін після закінчення СНУЯЕіП з 2009 року працює на гідрометалургійному заводі ДП «СхідГЗК» слюсарем з КВПтаА. З перших років роботи вирізняється активною позицією на виробництві та у громадському житті. Був профгрупоргом, членом Ради молоді ГМЗ, з минулого року – член завкому ГМЗ. «Я завжди намагаюся відстоювати права працівників, - розповідає про себе Денис. – Регулярно з колегами проводимо аналіз виконання норм Колективного договору. Беру активну участь у різних заходах – форуми, семінари, суботники, новорічні вечори, акції протесту Атомпрофспілки. Вважаю, що пріоритетними напрямками діяльності Організації молоді повинні бути: навчання молодих працівників; підвищення іміджу та довіри до організації; активна участь у колективних переговорах та захист молодих спеціалістів; проведення культурно-масових заходів, що сприяють об'єднанню молоді».

      Новий склад Ради ОМ СООП: Данило Пітюренко (голова), Денис Слободкін (заступник), Віталій Скуба (голова СООП), Олександр Севастьянов (ГМЗ), Ольга Меркулова (Інгульська шахта), Костянтин Лях (Новокостянтинівська шахта), Сергій Хоменко (РМЗ), Тетяна Собівчак (Служба ІТ), Любов Вакулова (Смолінська шахта), Олександр Коробський (управління), Сергій Салов (ЦЛ КВПтаА), Альона Франішина (КНП «Жовтоводська міська лікарня»).

      Отже, «перезавантаження» відбулося. Учасники конференції побажали новообраному складу Ради ОМ СООП бути наполегливими, активними та впевненими у своїх можливостях, мріяти, досягати та не зупинятися на досягнутому.

      Також на конференції було обрано раду Організації молоді, двох її представників делеговано до складу Центральної ради ОМ Атомпрофспілки, обрано делегатів на VII З’їзд молодіжної організації атомників.

      Підготували Тетяна Корсуновська, Олена Кубарєва, фото Тетяни Корсуновської

Розділ: