В Україні починається нова хвиля COVID-19

Міністерство охорони здоров’я попереджає про початок в Україні осінньої хвилі COVID-19. Вже сьогодні спостерігається зростання захворюваності на коронавірус серед населення. Щеплення залишається одним з найдієвіших засобів профілактики хвороби. Минулі хвилі пандемії довели, що від ефективної кампанії з профілактики COVID-19 напряму залежить захворюваність та летальність, а також тривалість наступної хвилі епідемії.

Першу бустерну дозу слід отримати особам старше 18 років у проміжку часу від 6 до 9 місяців після основного курсу щеплень (двох доз). По другу бустерну дозу можна звертатися не раніше ніж через 4 місяці після першого бустеру.

Наказом МОЗ України від 19.07.2022 №1249 рекомендовано введення другої бустерної дози для наступних груп населення:

- особи віком понад 60 років;

- особи, які проживають у закладах догляду за літніми людьми та особи з інвалідністю;

- особи з імуносупресією; - особи віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19;

- особи віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями.

 Які вакцини обирати для бустерної дози?

Якщо завершений курс вакцинації був здійснений Коронаваком – бустер можливий усіма вакцинами: Коронавак, Комірнаті, Модерна, Астразенека.

Якщо завершений курс вакцинації був здійснений Комірнаті або Модерна, або Астразенека – бустер можливий Комірнаті, Модерна, Астразенека.

За допомогою чат-боту «Медичні закупівлі України» у Телеграм-каналі можна дізнатися про найближчі до вашої геолокації пункти щеплень або центри вакцинації та наявні там вакцини.

Вакцинуйтеся! Це єдиний спосіб захистити себе та своїх близьких!

Розділ: