Волонтери ЦНДЛ: Українців недарма називають щирими

Працівники Центральної науково-дослідницької лабораторії ДП «СхідГЗК» обирають для себе різні напрямки волонтерської діяльності. Плетіння маскувальних сіток, виготовлення сувенірів, допомога переселенцям, донати на потреби військових… Лаборант-радіометрист ЦНДЛ Олександр Котков здійснює свій внесок у наближення Перемоги.

З перших днів повномасштабного вторгнення творчий колектив «АNO Band» брав участь у благодійних концертах. Музиканти-аматори Олександр Котков, Олексій Дятчин, Антон Хлопенко, Микола Єліференко, Олександр Кокуценко своєю творчістю сприяли збору коштів.

«Колектив влаштовував сольні концерти та виступав на загальноміських заходах. Донати глядачів спрямовувалися на допомогу ЗСУ, - розповідає Олександр Котков. – Одним із цікавих заходів був благодійний аукціон, організований фондом «Жовтоводське джерело» у Палаці культури. Ми виступали на сцені, підтримуючи інтерес глядачів до цієї події. Тоді вдалося зібрати чималу суму коштів».

З часом Олександр вирішив, що його захоплення музичною творчістю треба тимчасово відставити на другий план, та долучився до діяльності благодійного фонду Rememberus.org. Його було створено подружжям харків’ян, які кілька років тому емігрували до Бостону (США). Діяльність фонду першочергово була пов’язана із вшануванням пам’яті жертв Голокосту, інформуванням громадськості про трагедію єврейського народу та жахливі наслідки нацизму.

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, фонд Rememberus.org переорієнтувався на підтримку українців. У далекій Америці збираються донати, щоб надати фінансову та гуманітарну допомогу найбільш уразливим категоріям громадян у різних містах України. Зокрема, це багатодітні сім’ї, діти з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, пенсіонери з низьким рівнем доходу. Продукти харчування, засоби гігієни, медикаменти, а також певні речі за індивідуальними запитами (наприклад, буржуйки для мешканців таких населених пунктів, де відсутнє опалення). У вересні дітям переселенців, які пішли до першого класу, фонд подарував рюкзаки зі шкільним приладдям. Всіх добрих справ – не перелічити.

Для того, щоб обробляти більше замовлень та швидше відправляти допомогу, виникла потреба у відкритті нових волонтерських ланок фонду. Одна із них і з’явилася в Жовтих Водах. В обов’язки Олександра Коткова входить обробка заявок на надання допомоги, придбання продуктів харчування, пакування та відправка посилок у різні регіони України, зв’язок із отримувачами. Тобто доводиться виступати в ролі диспетчера, вантажника, менеджера тощо. У цій важливій справі допомагають Антон Хлопенко, Катерина Белякова, Ольга Рязанець, а також Маргарита Коткова, яка успадкувала активну життєву позицію від татуся. У 2023 році фондом Rememberus.org відкриватимуться нові програми, про деталі можна буде дізнаватися на його офіційних сторінках у соцмережах.

Олександр Котков зауважує: «Війна показала, наскільки важлива людяність, підтримка. Щирість – це національна риса українців. Це поняття увібрало в себе цілий набір чеснот нашого народу: добре серце, бажання допомагати, безкорисливість, гостинність… Друзі, ми насправді щирі!»

Розділ: