Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі

Щорічно 28 квітня в Україні та світі відзначають Всесвітній день охорони праці. Відповідний указ Президента України № 685/200 був виданий 18 серпня 2006 року.

День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Щороку Міжнародна організація праці визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. Девіз 2023 року: «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі».

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування.

З 24 по 28 квітня на ДП «СхідГЗК» проходить тиждень з охорони праці. Серед запланованих заходів: проведення інформаційної кампанії з профілактики виробничого травматизму та профзахворювань; надання працівникам підприємства інформаційної допомоги щодо організації безпечної роботи в умовах війни з дотриманням трудового законодавства; вшанування пам’яті загиблих на виробництві та працівників підприємства, які віддали життя, захищаючи суверенітет України.

Розділ: