Представники канадської компанії Cameco Corporation та керівництво ДП «НАЕК «Енергоатом» - з візитом на ДП «СхідГЗК»

2 жовтня Новокостянтинівську шахту та гідрометалургійний завод ДП «СхідГЗК» відвідала делегація представників канадської компанії Cameco Corporation (на чолі з віце-президентом Девідом Дорксеном) та державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» (на чолі з президентом Петром Котіним). Делегацію зустрічав т.в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Ігор Бугайов та головні фахівці підприємства.

На Новокостянтинівській шахті гості ознайомилися з процесом видобутку уранової руди, оглянули її поверхневий комплекс: майданчики стовбурів «Головний» та «РЕ-6», підіймальну машину стовбуру «Головний». У ході наради щодо шляхів реалізації інвестиційного проєкту «Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей» обговорили перспективи збільшення обсягів видобутку уранової руди.

На гідрометалургійному заводі делегація ознайомилася  з технологією прийому та процесом переробки уранової сировини, оглянула вагоноперекидач, млинове та автоклавне відділення, склад готової продукції.

За підсумками візиту сторони домовились, що компанія Самесо допоможе у модернізації обладнання шахти, а також окреслили подальші напрями плідної та довготривалої співпраці.

Нагадаємо, що між компаніями підписано меморандум щодо розвитку урановидобувної галузі в Україні за допомогою канадських партнерів. Також згідно з підписаними угодами передбачаються поставки Енергоатомом Канаді вітчизняного урану, який видобувається в Україні на СхідГЗК. Самесо, в свою чергу,  забезпечить конверсію українського урану для потреб Енергоатома. Перші партії уранового концентрату, виробленого на СхідГЗК, вже відправлені до Канади, де на потужностях компанії Самесо український уран буде використаний для виробництва ядерного палива на потреби вітчизняних АЕС.

Розділ: