Виведення з кризи ДП «СхідГЗК» – на порядку денному найвищого керівництва держави

 

Під час візиту 5 лютого на Кіровоградщину Президент України Володимир Зеленський доручив Уряду опрацювати проблеми урановидобувної галузі та запропонувати шляхи їх розв’язання.

Питання виведення з кризи єдиного урановидобувного підприємства стали предметом обговорення на нарадах за участю вищого керівництва держави, які відбулися 7 лютого.

День почався з робочої наради керівників ДП «СхідГЗК» та АТ «НАЕК «Енергоатом» щодо поточних питань співпраці.

Заступник голови Офісу Президента Ростислав Шурма провів нараду з керівниками та провідними фахівцями комбінату. Обговорили стан справ на підприємстві: питання діяльності уранопереробного комплексу та шахт, можливості збільшення обсягів виробництва, перегляд ціни на готову продукцію, підвищення заробітної плати, питання кадрового забезпечення тощо.

Р.Шурма доручив підготувати у тижневий термін аналітичну довідку щодо діяльності підприємства та шляхів виведення його з кризи.

Нараду на виконання доручень Президента України, що пройшла на Кіровоградщині, провів очільник Уряду Денис Шмигаль. У її роботі взяли участь керівники міністерств і відомств, в компетенції яких знаходяться винесені на обговорення питання, керівництво Кіровоградської області. Державне підприємство представляв т.в.о. генерального директора Ігор Бугайов. На порядку денному було п’ять питань. Перше – стосувалося стратегії розвитку ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». В обговоренні проблем єдиного в Україні урановидобувного підприємства взяли участь Міністр енергетики України Герман Галущенко, в.о.голови правління Енергоатому Петро Котін, очільник ДП «СхідГЗК» Ігор Бугайов. Йшлося про роботу уранових шахт, їхній розвиток задля збільшення обсягів виробництва.

9 лютого під головуванням першого заступника міністра енергетики України Юрія Власенка відбулося засідання оновленого складу робочої групи з виведення комбінату з кризового стану.

Підводячи підсумки роботи за 9 лютого, у своєму традиційному відеозверненні Президент України Володимир Зеленський зокрема проінформував про нараду з Прем’єр-міністром України.

«Провів сьогодні нараду з очільником Уряду Денисом Шмигалем, - зауважив В.Зеленський. - Під час поїздки у Кропивницький і проведення регіональної наради там я дав завдання Прем’єр-міністру оперативно опрацювати наявні в області критичні питання: щодо стабільності постачання води, щодо роботи урановидобувних шахт і соціального захисту працівників, безпекові питання, зокрема, можливість обласної та місцевої влади за власні кошти купувати засоби РЕБ для прикриття інфраструктури. Цілком практичні питання. По кожному є доручення. Будемо слідкувати за виконанням».

Питань щодо виведення з кризи урановидобувної галузі багато. Всі – непрості. Головне на сьогодні: вони – на порядку денному найвищого керівництва держави.

Розділ: