З 22 по 26 квітня на  ДП «СхідГЗК» пройде тиждень з охорони праці

З 22 по 26 квітня на  ДП «СхідГЗК» пройде тиждень з охорони праці

Щороку 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці, і Міжнародна організація праці (МОП) традиційно присвячує цей день актуальній темі. У 2024 році вона звучить так: «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».

Важливе завдання, яке потребує спільних зусиль, на думку МОП, – це забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату. Оскільки зміна клімату посилюється, працівники в усьому світі піддаються підвищеному ризику впливу таких небезпек, як надмірна спека, ультрафіолетове випромінювання, екстремальні погодні явища, забруднення повітря, трансмісивні хвороби та агрохімікати.

Життя та здоров’я людини є найвищою цінністю. Вони потребують захисту, адже інколи людська діяльність пов’язана з небезпечними ситуаціями і може призвести до нещасних випадків на робочому місці. Тому кожному працівнику підприємства важливо пам’ятати, що дотримання норм та вимог у сфері охорони праці, формування культури охорони праці є запорукою збереження здоров’я та  життя.

На ДП «СхідГЗК» створено організаційний комітет та затверджено план заходів з підготовки та проведення на підприємстві Тижня охорони праці – з 22 по 26 квітня та Дня охорони праці – 26 квітня.

Протягом тижня охорони праці планується провести роботу з підведення підсумків щодо стану охорони праці та професійних захворювань у підрозділах ДП «СхідГЗК» за I квартал 2024 року та розробити заходи усунення виробничих ризиків на робочому місці.

Для запобігання нещасних випадків серед працівників і забезпечення ефективної роботи системи управління охороною праці на підприємстві важливо формувати у працівників усвідомлене ставлення до безпеки праці. Дієвим заходом попередження виробничого травматизму є систематичне проведення роз’яснювальної роботи про недопущення порушень правил i норм охорони праці, необхідність усунення виробничих ризиків на робочому місці, а також підвищення культури праці.

 

Розділ: