26 травня – День хіміка

В останню неділю травня в Україні відзначається День хіміка. Це професійне свято колективів ДХЗ, СКЦ, ЦНДЛ, ЦПГДЛ, лабораторій шахт та РМЗ, а також усіх працівників та ветеранів ДП «СхідГЗК», які пов’язали трудовий шлях з хімією!

Прийміть щирі вітання та вдячність за сумлінне ставлення до виконання виробничих завдань, відповідальність, наполегливість, відданість обраній справі. Бажаємо вам міцного здоров`я, витримки та стійкості у наш буремний час, якнайшвидшого відновлення мирного життя в рідній Україні!

Адміністрація, профком, рада ветеранів ДП «СхідГЗК»

 

ЦНДЛ: зберігаємо традиції та йдемо в ногу з часом!

День хіміка – це свято, яке відзначається в Україні в останню неділю травня. Воно запроваджене, щоб вшанувати та визнати внесок хіміків у розвиток науки та технологій, зокрема й у сфері уранової промисловості. Цей день нагадує про важливість хімії у нашому повсякденному житті та її роль у створенні сучасного світу.

Хіміки уранової промисловості здійснюють:

- науково-дослідний, аналітичний супровід та контроль виробництва основних технологій підприємства для отримання готової продукції;

- вдосконалення технології переробки уранових руд;

- технологічний супровід та вдосконалення роботи дільниць очищення шахтних вод;

- виконання аналізів готової продукції, що випускається підрозділами підприємства;

- вхідний контроль матеріалів і реагентів для виробництва сірчаної кислоти та октаоксидутриурану;

- аналіз природних та стічних вод, технологічних розчинів;

- надання платних послуг (науково-дослідних та аналітичних) на замовлення сторонніх організацій та фізичних осіб-підприємців.

Хіміки уранової промисловості стоять на передовій наукових досліджень, розробки і впровадження нових технологій, що дозволяє забезпечувати ефективний виробничий процес.

Цю роботу зі знанням справи виконували та виконують професіонали, спеціалісти, лаборанти ЦНДЛ, завдяки праці яких і проводяться роботи з вищезазначених напрямків.

День хіміка – це не лише привід відзначити досягнення у галузі хімії, а й можливість надихнути нове покоління починаючих хіміків. Це день, коли ми можемо підкреслити важливість наукової освіти, підтримати молодих людей у зацікавленості до хімії та прагненні до нових відкриттів.

Вітаємо всіх колег-хіміків з їх професійним святом! Бажаємо вам безмежного запасу інноваційних ідей і творчого натхнення для розв’язання складних хімічних завдань, радості від професійного зростання, успіхів у науковій та професійній діяльності, щоб ваша праця була визнана і оцінена, а ваші досягнення зробили суттєвий внесок у науку та технологію. Хай ваша пристрасть до хімії надихає вас на подальші здобутки та успіхи!

 

Дружний колектив ДХЗ

Хіміки - дуже творчі люди. А якщо серйозно, то саме завдяки хімії людство вийшло з кам'яного століття в століття металів.

ДХЗ ДП «Схід ГЗК» спеціалізується на виготовленні гафній – нікелевої лігатури. Технологія виробництва гафнію заснована на екстракційному очищенні гафнію від домішок із подальшим осадженням фторидної солі гафнію та отриманням гафній-нікель лігатури методом кальцієтермічного відновлення. Технологія відпрацьована, але сировина до нас надходить із-за кордону, часто змінюється, тому необхідні досвідчені працівники.

«Мені пощастило, - згадує заступник директора з виробництва Костянтин Альбертович Ліндт, - я потрапив не на рутинну роботу, а до дослідного цеху, який займався розробкою, впровадженням у виробництво нових технологій у цій галузі. Разом зі мною працювали та співпрацюють представники багатьох провідних інститутів країни – талановиті спеціалісти, особистості непересічні та творчі. Шлях від майстра дослідного цеху до керівника великого підприємства пролетів, як мить».

Надія Петрівна Сологубова пройшла трудовий шлях від інженера до начальника центральної заводської лабораторії, як то кажуть, через усі методи та технології, що розробляються та впроваджуються лабораторією заводу. Тільки закохана в свою роботу людина може з таким захопленням про неї розповідати.

Окрема подяка технологу дільниці цеху основного виробництва (в минулому начальнику ЦОВ) Віктору Олександровичу Берковському, який своїм особистим прикладом веде молодих спеціалістів за собою, під час кожного нового циклу в роботі переживає за кожного працівника та обладнання. Саме під його керівництвом у цеху сформувалося багато трудових династій, вихованих з інтересом і любов'ю до своєї професії.

Начальник ЦОВ Денис Павлович Литвин – молодий і вже досвідчений фахівець, очолює дуже відповідальний цех заводу і бере на себе відповідальність за результат спільної роботи відпрацювання усіх хімічних, виробничих, екологічних, енергетичних процесів, які впроваджуються в технології. В результаті маємо якісну готову продукцію.

Владлен Васильович Кузьмінський, директор нашого відокремленого підрозділу, продовжив ініціативу по збереженню колективу у нестабільні роки. Під його керівництвом зберігся дуже працьовитий, творчий та дружний колектив. Ми завжди із задоволенням йдемо на роботу і відчуваємо себе, як вдома, знаючи, що попереду чекають цікаві та захоплюючі завдання. І в цьому чимала заслуга нашого керівника. Це забезпечує почуття комфорту та бажання працювати з повною віддачею.

Це той склад працівників, які стали відмінними спеціалістами та мудрими керівниками, які розуміються на проблемах підприємства, вони, як і раніше, прості у спілкуванні та завжди допомагають один одному вміло вирішувати проблеми, що виникають. Це приклад поєднання мудрості, витримки та професіоналізму. А ми - як колектив - є для них надійним тилом та підтримкою.

Вітаємо з професійним святом - Днем хіміка колектив Дніпродзержинського хімічного заводу та всіх хіміків ДП «СхідГЗК»! Нехай на молекулярному рівні, і в найскладніших переплетіннях хімічних ланцюжків все буде стабільно.

 

 

 

Розділ: