22 вересня – День машинобудівника

Прийміть вітання!

Колектив ремонтно-механічного заводу ДП «СхідГЗК» 22 вересня відзначає професійне свято – День машинобудівника.

РМЗ відіграє важливу роль у роботі підприємства: допомагає забезпечувати діяльність шахт, уранопереробного і сірчанокислотного виробництв обладнанням, інструментами, запчастинами, здійснює різнопланові ремонтні роботи.

Сумлінне ставлення до праці, згуртованість, високий професійний рівень – це якості, притаманні багатьом поколінням працівників РМЗ, які працюють на заводі нині та трудилися на ньому в минулому.

Шановні працівники та ветерани РМЗ! Прийміть щиру вдячність за працю, вітання з професійним святом та побажання міцного здоров’я, успіхів, Перемоги та мирного неба!

Адміністрація, профком, рада ветеранів ДП «СхідГЗК»

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ваші знання та майстерність вкладені в кожну одиницю виготовленої продукції

Напередодні професійного свята ремонтно-механічного заводу з вітальним словом до колективу звернувся очільник підрозділу Олексій Міленін:

- До свого професійного свята колектив РМЗ підійшов з певними досягненнями. В цьому році налагоджено капремонт та випуск нових ковшів для шахтних навантажувально-доставочних машин, відновлено ремонти вантажних бадій, Новокостянтинівська шахта отримала нову кліть, закінчується випуск спеціалізованого обладнання для Запорізького металургійного заводу.

Успішно відновлено раніш втрачений напрямок – виготовлення бурового інструменту та оснащення. Після багаторічного припинення виробництва бурових штанг НКР вже виготовлена пробна партія, проведені позитивні дослідні випробування та розпочинається серійний випуск. Виготовлено новий пневмоударник П-90 – дослідний зразок пройшов первинну стадію випробувань (впровадили фахівці БІХ). Наразі здійснюється доробка конструкції для впровадження комплексного ремонту китайських зразків, що використовуються на шахтах, та виготовлення пневмоударника як нового окремого виду продукції РМЗ.

Розроблена документація, впроваджується випуск нового зразка бурової колонки ЛКР-Н (конструкторська розробка Олександра Безносенка). Закінчується складання нового зразка, що буде виготовлена та передана на шахти для випробувань у жовтні-місяці.

Важливим напрямком сьогодення є модернізація та аварійні ремонти технологічних  ліній СКЦ та ГМЗ, без яких взагалі не можливий випуск готової продукції ДП «СхідГЗК».

Для доведення якості нашої продукції до рівня світових вимог та стандартів фахівцями РМЗ (за кураторства Сергія Аксьоненка) впроваджується нове напівавтоматичне обладнання, на заміну морально застарілої ручної технології зварювання, на лінії виробництва контейнерів КО.

В межах модернізації виробничих процесів на заводі готується впровадження нового обладнання, зокрема сучасне устаткування плазмового різання металів з ЧПУ. Це дозволить в рази прискорити підготовчі виробничі процеси, запобігти зайвим втратам цінних матеріалів при метало різанні, а також підвищити технологічність та безпеку праці наших працівників.

В умовах стану, в якому опинилася наша Україна, з урахуванням мобілізації наших працівників до лав ЗСУ, колектив не розпався, а навпаки поповнився новими співробітниками. Слід зазначити, що чисельність колективу зросла як за рахунок досвідчених фахівців, так і поповнилась молоддю, що прийшла з освітніх закладів нашого міста.

Колектив РМЗ достойно відпрацював минулий рік у складних соціальних та виробничих умовах. Наступний рік буде ювілейний для нашого заводу – 70 років пліч-о-пліч з іншими підрозділами ДП «СхідГЗК».

Отже, напередодні професійного свята Дня машинобудівника бажаю нашому колективу насамперед мирного неба, поповнення молодими фахівцями, поваги досвідчених та вшанування тих, хто його будував та розвивав всі минули роки! Хочу висловити щиру подяку за вашу сумлінну працю, за відповідальне ставлення до нашого підприємства, за ваші знання та майстерність вкладені в кожну одиницю виготовленої продукції.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Молоді працівники – надія заводу

Кажуть, що молодь не охоче обирає робітничі професії. З такою думкою не погоджуються молоді та завзяті працівники ремонтно-механічного заводу. Випускники Жовтоводського промислового фахового коледжу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Максим Крячко, Сергій Жушман, Микита Краслянський та Тимофій Блоха після проходження виробничої практики поповнили ряди колективу РМЗ. Своїми першими враженнями від роботи юнаки поділилися з пресслужбою ДП «СхідГЗК».

Є бажання працювати – все можна подолати

На електроремонтній дільниці РМЗ ми зустрілися з Максимом Крячком, який працює на заводі з 1 серпня поточного року. Колеги розповіли, що «новенький» у них здібний та працьовитий. Намагається якнайшвидше набути професійних знань.

- Ремонтно-механічний завод зацікавив мене, коли тут проходив практику, - розповідає Максим. - Навчався я за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Через пандемію коронавірусу та повномасштабне вторгнення тривалий час навчання у коледжі було дистанційним. Але скажу так: хто хотів навчатися – той навчався та здобував знання. А хто лінувався – тим, напевно, було важко. Працюю просочувальником електротехнічних деталей. Прийшов сюди не лише, щоб заробляти гроші, а ще й для того, щоб набути досвід та вміння. Коли ти можеш щось зробити своїми руками та бачиш результат – це чудово!

Особливих труднощів у роботі я не бачу. Є бажання працювати – все можна подолати. Хіба що інколи буває важкувато фізично. А в цілому – все зрозуміло. У мене досвідчений наставник Віктор Слуцький, він працює ізолювальником. Дуже вдячний йому за допомогу, а також іншим колегам, які завжди готові підказати, дати пораду.

З нагоди Дня машинобудівника у першу чергу бажаю всім здоров’я – це дуже важлива складова для кожної людини. Також бажаю постійного розвитку – не зупинятися на досягнутому, а постійно рухатися вперед! Миру та злагоди!

Приємно, що є така молодь!

На енергомеханічній дільниці відбулася зустріч з трьома молодими працівниками. «Розумні, грамотні хлопці, - розповідає про них наставник Сергій Заніздра. – Сергій, Микита та Тимофій працюють електромонтерами з ремонту та обслуговування електроустаткування. Проявили себе дуже добре з перших днів роботи. Прагнуть постійно розвиватися, дізнаватися щось нове, цікавляться виробництвом! Приємно, що є така молодь!»

Сергію Жушману 18 років. Старанно навчався у коледжі, отримав диплом «з відзнакою». У травні 2024 року прийшов працювати на РМЗ.

- Обираючи майбутню професію, розмірковував над різними варіантами, які можуть бути у нашому місті, та враховував власні здібності, - ділиться Сергій. - Врешті-решт вирішив, що обираю електроенергетику. Це перспективний напрям.

На 4-му курсі проходив на РМЗ переддипломну практику. Познайомився з колективом. Було цікаво дізнаватися щось нове, до нас – практикантів відразу відчувалося добре ставлення, підтримка.

Наш наставник Сергій Вікторович Заніздра дав багато цінної інформації, починаючи з ознайомлення зі структурою заводу і до безпосереднього виконання посадових обов’язків. Згодом ми отримали групу допуску та дозвіл на виконання певних видів робіт.

Микиті Краслянському 20 років, працює на РМЗ з травня та жодного разу не пошкодував про вибір професії.

- Обрав для себе спеціальність я ще у сьомому класі, - розповідає Микита. – Розмірковував над тим, де перспективніше працювати людині? Подумав, що станками вже можуть керувати роботи, а ось електрика роботом поки що ти ніяк не заміниш. Сьогодення доводить, що наша професія користується попитом, вона затребувана на ринку праці.

Коли у жовтні минулого року я отримав розряд, мені запропонували працевлаштування на РМЗ. Я зацікавився цією пропозицією, поспілкувався з керівництвом коледжу та підприємства. Мені дозволили суміщати навчання з роботою. І вже з грудня я почав працювати на заводі. Не пошкодував, що вирішив спробувати такий ритм. Поєднувати теорію та практику було дуже корисно. Навіть скажу, що мені було легко виконувати лабораторні роботи та здавати екзамени, коли я вже бачив «вживу» те чи інше обладнання ( той самий трансформатор), розумів, як воно працює.

Мої знання приносять користь у побуті. Знайомі просять допомогти відремонтувати чайник чи розетку, переноску. Мені приємно, що я можу впоратися з такими завданнями. Отже, переконаний, що професію обрав вдало.

Тимофій Блоха вирішив, що важливо не тільки, ким ти працюєш, а й на якому підприємстві. 19-річного юнака давно приваблювала робота на комбінаті.

- Коли я замислювався над майбутнім місцем роботи, то вирішив, що це має бути ДП «СхідГЗК» - підприємство, на якому працює найбільше людей у нашому місті, - каже Тимофій. - Для навчання обрав промисловий фаховий коледж. Я вдячний цьому закладу, що отримав там багато знань. А зараз ми продовжуємо навчатися на підприємстві. Маємо можливість опанувати додаткові спеціальності – стропальник, кранівник, нещодавно здали іспит, щоб мати можливість працювати на висоті.

Амбіційні хлопці вирішили продовжувати здобувати вищу освіту за своїм фахом. Тимофій вступив до університету в Дніпрі, а Сергій та Микита – у Кропивницькому.

Наче б то все добре складається, але ж хлопців не може не хвилювати, що в країні триває війна. Тому вони мріють про спокійне мирне життя та вірять, що ДП «СхідГЗК» витримає випробування буремних часів, і обов'язково прийде період активного розвитку підприємства. А побажання з нагоди професійного свята такі: «Бажаємо колегам безаварійної роботи, бути здоровими та щасливими! Миру, стабільності. Щоб люди залишалися в рідній країні та мали можливість працювати, розвиватися і отримувати гідну заробітну плату!»

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Працюємо дружно та злагоджено

Майстер дільниці з виготовлення та монтажу металоконструкцій Андрій Минько прийшов на РМЗ, завдячуючи своєму батьку – Миколі Володимировичу. Саме батьківський приклад та щире захоплення роботою на заводі стали ключовими для Андрія при виборі майбутньої професії.

«Все трудове життя мого батька пов’язане з заводом, - розповідає Андрій. – Він для мене приклад працелюбності та відповідальності. Сам я на РМЗ прийшов 21 рік тому. Працював токарем-фрезерувальником, шліфувальником, зварником. І вже 10 років працюю майстром. У нас виїзна бригада. Займаємося монтажем металоконструкцій. Виконуємо завдання у різних підрозділах підприємства. Часто виїжджаємо на СКЦ та на шахти. Брали участь у будівництві ствола «Головний» на Новокостянтинівці. Найближчим часом планується відрядження на Інгульську шахту для виконання ремонту пачуку системи ОШВ та робочого колеса підйомної машини на стволі «Південний».

У нашій бригаді є досвідчені колеги, з багаторічним стажем, який вимірюється не одним десятком років. Це Михайло Погорілий, Василь Лещенко, Сергій Федоренко. Понад 15 років трудиться на заводі Анатолій Коваленко. Працюємо дружно та злагоджено.

Вітаю колег з Днем машинобудівника! Бажаю фінансової стабільності, щастя та здоров’я сім’ям. Нехай кожен ставить перед собою ціль та впевнено крокує до неї».

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

«Мозковий центр» ремонтно-механічного заводу

Виготовлення нового обладнання та виконання ремонтних робіт для підрозділів комбінату неможливе без конструкторсько-технологічної підготовки виробництва. «Мозковим центром» ремонтно-механічного заводу є конструкторсько-технологічне бюро.

«Наш колектив виконує чимало важливих завдань, - розповідає начальник бюро Ігор Капканець. – Серед основних – впровадження нових технологій, розробка конструкторської документації для виготовлення нового гірничошахтного обладнання та технологічного оснащення, нестандартного устаткування як для РМЗ, так і для підрозділів комбінату, конструкторський супровід виробів у процесі виготовлення, організація робіт і здійснення контролю за своєчасною технологічною підготовкою виробництва нових виробів, забезпечення дільниць і служб РМЗ конструкторсько-технологічною документацією, а також її подальший облік та зберігання, внесення змін. Інженерно-технічні працівники займаються розробкою конструкторської та технологічної документації для ремонту машин і механізмів гірничошахтного устаткування для шахт комбінату, ремонту і монтажу обладнання ГМЗ, СКЦ, а також для сторонніх замовників».

У колективі бюро з теплотою згадають досвідчених та кваліфікованих працівників, які своєю сумлінною працею здійснювали вагомий внесок у роботу підприємства. Серед них виділяються колишні співробітники - керівник конструкторського відділу В.Щербина, керівник технологічного відділу М.Амброзяк, заступник головного інженера В.Сердюк, інженер-технолог М.Рудякова та багато інших.

Своїми знаннями та вміннями вони щедро ділилися з молодими працівниками, які поступово набували досвіду, успадковуючи від ветеранів сумлінне та відповідальне ставлення до виконання виробничих завдань.

Ігор Капканець професійно виріс також у своєму колективі. Прийшов на підприємство у 2010 році після закінчення Київського політехнічного інституту за спеціальністю «технологія машинобудування» та почав працювати на посаді інженера-технолога технологічного відділу. З інтересом взявся за роботу, намагався досконало вивчити всі нюанси. З набуттям досвіду почав аналізувати та удосконалювати діючі технологічні процеси, оперативно супроводжувати аварійні ремонти, вдосконалювати свої навички як керівник групи, а надалі й бюро.

Ігор зазначає: «Я відчував велику відповідальність, коли ми разом із колегами займалися розробкою та супроводом технологічної документації для виготовлення та ремонту навантажувально-доставочних і породонавантажувальних машин, прохідницького комплексу, всіх видів насосів, грейферів, дробарок та ін. Наш колектив об’єднує справжніх професіоналів. Щиро вітаю колег з Днем машинобудівника! Бажаю нових досягнень, стабільної роботи, постійного розвитку, родинної злагоди та мирного неба».

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Дільниця з виготовлення технічних газів

Напередодні професійного свята працівників РМЗ – Дня машинобудівника пресслужба ДП «СхідГЗК» завітала на завод, щоб поспілкуватися з працівниками та розповісти читачам про особливості їхньої роботи. Сьогодні наша розповідь про дільницю з виготовлення технічних газів.

Колектив дільниці під керівництвом Олександра Мазуренка виконує відповідальні виробничі завдання. Зокрема, виготовлення газоподібного кисню. Також здійснюється ремонт, опосвідчення, перевірка пористої маси, фарбування, маркування балонів, направлених на наповнення, ремонт вентилів балонів зі складанням відповідної документації.

Згідно із заявками підрозділів ДП «СхідГЗК» працівники дільниці надають послуги з покривання та оброблення вогнезахисними сумішами складних дерев’яних виробів і конструкцій, органічних осердь для канатів; проводять зарядження, опосвідчення, фарбування, маркування вогнегасників, ремонт або заміну запірно-пускового устрою (ЗПУ). Крім того, беруть участь у поточному ремонті устаткування, трубопроводів, арматури, кисневих наповнювальних установок.

До складу дільниці з виготовлення технічних газів входить киснева станція та пункт технічного обслуговування вогнегасників.

«В нашому колективі панує комфортний психологічний клімат, - розповідає О.Мазуренко. – Працюємо злагоджено, кожен намагається підтримувати колег, допомагати у разі потреби. Наші працівники – працелюбні та сумлінні. Мають багаторічний досвід роботи та ґрунтовні знання Сергій Черкес, Олег Ревук, Олександр Стрижеус, Олександр Горбенко, Олена Лебедєва, Світлана Павлова, Сергій Бомбик. Дякую колегам за працю та щиро вітаю з Днем машинобудівника. Бажаю міцного здоров’я, оптимізму, нових професійних досягнень, мирного неба».

 

Розділ: