"Трудовая Слава" № 13 (2158) Суббота, 23 марта 2014 года

День здоровья

Третий год подряд, в марте месяце, на базе физкультурно-оздоровительного центра ГП «ВостГОК» проводится «День здоровья» для работников РМЗ, ВООП, управления, членов их семей. В этом году к нам присоединилось АТХ. Программа «Дня здоровья» включала футзал, настольный теннис, домино, плавание.

В соревнованиях по футзалу приняли участие три команды: РМЗ, управление, ВООП. Победу праздновала команда управления.

Не менее интересными были соревнования по настольному теннису. Все призовые места достались работникам РМЗ. Первое – Березе Григорию, второе – Луценко Владимиру, третье – Яшнику Владимир.

Интрига присутствовала и в соревнованиях по домино. 1-е место заняли Мащенко Виктор и Романюк Василий (АТХ), 2-е – Горбунов Юрий, Давыденко Николай (АТХ), 3-е - Гриб Александр, Гутаревич Денис (РМЗ).

Весеннее солнышко, прекрасная атмосфера, теплая вода порадовали посетителей бассейна. Все взрослые и дети приняли участие в заплывах, получив большой заряд бодрости, хорошее настроение, сладкие призы.

Всего на празднике побывали 89 человек. Это немного от числа работников вышеперечисленных подразделений. Но организаторы надеются, что и другие подразделения последуют примеру и примут участие в «Днях здоровья». В физкультурно-оздоровительном центре всегда вам рады. Ваше здоровье – в ваших руках.

Галина Ивашенцева, инструктор-методист ФОЦ.

 

Рік ювілеїв

2014 рік став роком кількох ювілеїв для голови профспілкового комітету Смолінської шахти Миколи Івановича Кавуна.

Він народився на території Березівської сільської ради 29 березня 1954 року, де пізніше збудували Смолінську шахту. Цікаво, що мати назвала його Олексієм, оскільки народився він напередодні дня Теплого Олекси, але старша сестра, яка через два тижні оформила свідоцтво про народження, чомусь назвала його Миколою. Як це вплинуло на його долю, ювіляр не знає, але очевидно одне – він все життя прожив і працює там, де народився.

Після закінчення сільської восьмирічки юнак вступив до Кіровоградського машинобудівного технікуму, після його закінчення був призваний до лав армії, а відрізу після демобілізації, 30 липня 1974 року, влаштувався працювати на Смолінську шахту, де і працює по цей день ось уже сорок років. Пройшов усі щаблі робітничої кар’єри, встиг побувати і токарем, і секретарем комсомольської організації рудника, і майстром.

В 1994 році Микола Кавун був обраний головою профкому шахти і ось уже 20 років займає цю посаду. Микола Іванович каже, що зразу відчув, що зробив правильний вибір, заступивши на профспілкову вахту. Часи були складні, але потроху ситуація стабілізувалася. В кінці 90-х - на початку 2000-х років вдалося провести до селища і шахти газопровід, допомагали і обласна влада, і керівники господарств. Багато на будівництві газопроводу працювали і гірники.

Тепер на шахті працюють діти, і навіть онуки тих, хто своєю самовідданою працею і витримкою не лише збудували шахту і селище, але і зберегли їх. Микола Кавун вважає, що цього вдалося досягти і не в останню чергу завдяки вмінню профспілок і керівництва знаходити компроміс, бо всі напряму були зацікавлені в кінцевому результаті.

Сьогодні людей дуже тривожить майбутнє шахти, перспективи розвитку урановидобувної галузі. М.Кавун сподівається, що Атомпрофспілка, членом ЦК якої він є вже 20 років, зможе достукатися до уряду і міністерства, застосувати весь досвід, авторитет і можливості такої потужної організації, задля відновлення фінансування урановидобувної галузі України.

На жаль, зараз і в житті Миколи Івановича дуже складний період. Після втрати дружини і доньки він всі сили віддає своїм онукам – школярам Данилу й Тетяні, які і самі намагаються підтримати дідуся. На сьогодні онуки і робота – це те, що дає йому сили і наснагу жити. Гідно працює на шахті і син ювіляра – Микола Кавун молодший.

Профлідер багато уваги приділяє організації культурного життя селища і шахтарів. Сюди часто приїздять творчі колективи з Кіровограда, та і мешканці селища теж часто виїздять на концерти в обласну філармонію, на спортивні змагання. Гордістю шахти є футбольна команда «Шахтар», яка в цьому році стала чемпіоном області з футзалу. Микола Іванович захоплюється історією, тому одними з найцікавіших стали розділи книжки «Смолінській шахті – 40!», підготовлені на основі історичних даних, зібраних М.Кавуном. А крім цього, його цікавить ще поезія, література і фотографія. Не так давно, в 2006 році, Микола Кавун без відриву від виробництва закінчив Кіровоградський технічний університет і отримав диплом інженера-механіка, чим не приклад для молодих гірників?

На якомусь етапі свого життя люди обов’язково озираються на пройдений шлях. З роками з’ясувалося, що в житті для ювіляра найголовніше – виправдовувати довіру людей. Відтак, він дуже цінує і здатність інших  людей виправдовувати довір’я і сподівання, бо це свідчить про наявність чи не найголовнішої умови людського співіснування - відповідальності. Зараз людям складно переживати те, що відбувається в Україні, хоча вони ще сподіваються на краще, тому сьогодні найбільше бажання ювіляра – дочекатися спокою і стабільності для своїх земляків, всіх мешканців країни.

Сергій Полулях.

* * *

Администрация, профком комбината, трудовой коллектив Смолинской шахты адресуют Николаю Ивановичу поздравления с юбилеем и наилучшие пожелания!

К поздравлениям юбиляру присоединяется и редакция «ТС», с которой Николай Иванович Кавун плодотворно сотрудничает долгие годы, принимая непосредственное участие в подготовке материалов.

 

 

Смолинский «Шахтер» -  чемпион области

23 марта в Кировограде состоялось подведение итогов I чемпионата Кировоградской области по футзалу. Президент областной Федерации футбола Виктор Бессмертный торжественно вручил кубок победителя команде Смолинской шахты «Шахтер».

Команда «Шахтер» была создана в 1980 году. Ее основал горняк Николай Головко, прекрасный футболист, игравший в первой и второй лиге украинского футбола. За годы своей истории состав команды менялся, а вот уровень игры всегда был высоким. Не перестает радовать болельщиков своими успехами и сегодняшний состав: Александр Пашко (капитан), Дмитрий Божко, Александр Головченко, Андрей Михайловский, Николай Карапузиков, Евгений Пашко, Роман Палюх, Евгений Николенко, Дмитрий Курдюмов, Сергей Ухань, Павел Радзиевский, тренер команды Сергей Шаповал – инструктор по спорту шахты.

Игры чемпионата Кировоградской области по футзалу во второй лиге проходили с ноября прошлого года. В оплате взноса и финансировании поездок на соревнования оказали помощь профкомы шахты и комбината, а также смолинские предприниматели, за что команда выражает им благодарность.

Администрация и профком Смолинской шахты, коллеги и болельщики от души поздравляют команду «Шахтер» с победой. Так держать!

Елена Кубарева,

фото Николая Кавуна.

 

Правила подачи материалов в газету «Трудовая слава»

Уважаемые читатели! Если вы хотите, чтобы ваша статья, письмо, поздравления были напечатаны в нашей газете, просим вас передавать тексты в редакцию по электронной почте trudovaja-slava@ukr.net либо приносить их в редакцию лично. Если у вас нет возможности набрать текст на компьютере – пишите его разборчивым почерком. Если вы набрали текст на компьютере и несете в редакцию, возьмите с собой флэшку с набранным текстом.

Все материалы, в частности, поздравления, просим подавать в редакцию заблаговременно (не позже, чем за 2 недели до предполагаемого дня публикации).

С уважением редакция.

Розділ: