Стратегічне підприємство - у державній власності

4 липня Уряд схвалив пропозицію Мінекономрозвитку щодо поводження з державними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади. Ухвалений документ, так званий «тріаж» (від англ. triage - сортування), визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитись у державній власності, бути передані в концесію, приватизовані або ж ліквідовані.

Розроблена концепція є основою подальшого реформування сфери управління державною власністю та одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей із Міжнародним валютним фондом.

Згідно з документом, в державній власності мають залишитись 15 особливо важливих державних підприємств, а саме: Укрзалізниця, Укрпошта, Нафтогаз, КБ «Південне», Завод 410, Південмаш, Антонов, Хартрон, ХГАПП, Адміністрація морських портів, Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго, СхідГЗК, Укрхімтрансаміак, а також 363 об’єкти - компанії, що є державними природними монополіями або ж виконують суспільно важливі функції в оборонній сфері, сфері охорони здоров’я, стандартизації та метрології, соціальної політики та інші, тим самим надаючи державі інструменти для виконання своїх функцій.

ДП «СхідГЗК» віднесено до категорії стратегічних комерційних підприємств, що мають залишитись у державній власності як важливий елемент ланки атомно-енергетичного комплексу України.

За матеріалами Урядового порталу підготувала О.Малоок.

Розділ: