З місця події ДП «СхідГЗК» - державну підтримку!

14 серпня у Києві біля будівлі Державної служби геології та надр України профкомом ДП «СхідГЗК» організована акція протесту.

Причина проведення акції - бюрократична тяганина державних чиновників щодо продовження дії спеціального дозволу на користування надрами Мічурінського, Центрального та Ватутінського родовищ уранових руд. У цей день планувалося засідання комісії, на якому мали розглянути питання продовження дії спеціального дозволу для шахт ДП «СхідГЗК». Але засідання вкотре не відбулося, тому що не було кворуму (члени комісії просто не з’явились). Відсутність дозволу ставить під загрозу виконання підприємством умов контракту. За дорученням трудового колективу ДП «СхідГЗК» голова Атомпрофспілки В.Матов направив лист про загрозу національній безпеці України до П.Порошенка - Президента України, В.Гройсмана - Прем’єр-міністра України, В.Турчинова - секретаря РНБУ, О.Семерака – Міністра екології та природних ресурсів України, І.Насалика – Міністра енергетики та вугільної промисловості України та О.Кирилюка - т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України. Наводимо повний текст листа:

«Шановні керівники держави!

З вини деяких державних органів та організацій три місяці простоюють урановидобувні шахти ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» - Смолінська та Інгульська. Збитки підприємства вже склали понад 300 млн. грн., не сплачуються податки.

Ситуація йде до невиконання ДП «СхідГЗК» умов контрактів, згідно з якими Україна отримує свіже ядерне паливо для атомних електростанцій України. Це безпосередньо загрожує енергетичній, а отже і національній безпеці держави.

Причина банальна – Державною службою геології та надр України не надано спецдозволу на розробку Мічурінського, Центрального та Ватутінського родовищ уранових руд, де ДП «СхідГЗК» проводить видобуток вже більше 65 років.

Трудові колективи шахт, як і в цілому комбінату, здивовані і обурені відсутністю державницької позиції у вирішенні цього питання та вимагають прийняття негайного рішення на державному рівні.

Окремі доручення Прем’єр-міністра України, Першого віце Прем’єр-міністра України не виконані, не дали результатів і проведені в містах-супутниках уранщиків та у місті Києві під стінами Держгеонадра протестні акції. Залишилася безрезультатною також акція, яка була проведена в м. Києві 14.08.2017 року. Стало зрозуміло, що вирішення питання під різними необґрунтованими приводами затягується.

Люди доведені до відчаю, зневірені у державницькій позиції щодо збереження уранового виробництва в Україні. Колектив готовий до проведення безстрокових протестних дій задля захисту свого конституційного права на працю.

В разі подальшої затримки отримання спецдозволу на користування надрами та відновлення нормальної роботи підприємства Атомпрофспілка не може гарантувати, що протестні дії не приймуть непередбачуваного характеру. В цьому випадку відповідальними за це будуть державні органи та посадові особи, які нехтують інтересами держави і руйнують атомно-промисловий комплекс.

Враховуючи бездіяльність Укргеонадр, вимагаємо прийняття Урядом розпорядчого документу, на підставі якого діяльність ДП «СхідГЗК» буде відновлена».

18 серпня гірники будуть проводити пікетування КМУ з вимогою термінового вирішення питання по подовженню Інгульській та Смолінській шахтам спеціальних дозволів на користування надрами.

Розділ: