По специальности – метролог, а в душе – психолог
Молодость, умноженная на желание работать, в результате открывает перед человеком неплохие перспективы. Именно так произошло в жизни инженера по метрологии ЦЛ КИПиА Андрея Коноплева. После окончания Севастопольского университета ядерной энергии и промышленности прошло всего пять лет, но этого времени ему вполне хватило, чтобы стать хорошим специалистом и перспективным работником в своей сфере деятельности. А факт, что на время отпуска начальника лаборатории метрологического обеспечения производства КИПиА Андрей исполнял его обязанности, тому хорошее подтверждение.
В ЦЛ КИПиА ГП «ВостГОК» Андрей Коноплев пришел со студенческой скамьи в 2012 году. Ему повезло – он сразу приступил к работе по специальности - контроль за точностью измерений приборов ионизирующего излучения, которые используются на шахтах предприятия, ГМЗ, ЦПГДЛ, ЦНИЛ. Весь цикл добычи и транспортировки урановой руды находится под постоянным радиометрическим надзором. Задача группы средств измерительной техники ионизирующего излучения, где трудится А.Коноплев, контролировать погрешность приборов, чтобы она не выходила за установленные рамки. Поверка производится эталонами. Ими служат источники ионизирующего излучения, которые в свою очередь поверяются в метрологических центрах. Вот такая непростая цепочка. И в Центральной лаборатории КИПиА работает единственная на предприятии группа, которая ведет это направление. Состоит она всего из двух специалистов – Андрея Коноплева и Дмитрия Лепехи. Они оба молоды и получили практически одинаковое образование. Негласно Андрей считается старшим в их небольшом коллективе. Буквально год назад на заслуженный отдых ушла руководитель группы средств измерительной техники ионизирующего излучения И.А.Щеблыкина. Ребята благодарны ей за опыт, которым она щедро с ними делилась. «Ирина Алексеевна была нашим наставником, многому у нее научились, - рассказывает Андрей Коноплев. - Ведь в институте начитывали только теорию, а на практике все несколько по-другому. Появляются новые задачи, и не только в работе с приборами. Если возникают какие-то вопросы, с которыми раньше не сталкивались, мы созваниваемся с Ириной Алексеевной, и она с удовольствием нас консультирует».
Сегодня в своей профессии Андрей чувствует себя уверенно, а еще лет десять назад и не подозревал, что станет метрологом. В метрологию его привел случай. Говорит, что когда поступал в институт, все специальности были понятны, а вот метрология была чем-то загадочным, это и подкупило юношу. Учиться было несложно. «У нас было два потока: сертификация качества продукции, это в основном работа с документами, и практическая метрология, где есть как работа с документами, так и с приборами. Я выбрал последнее, - говорит А. Коноплев. - Проработав в этой специальности уже пять лет, считаю свой выбор правильным. Получил хороший деловой, коммуникативный и управленческий опыт. Постоянно появляются новые задачи, которые необходимо решать, новые средства измерения, в которых нужно разбираться. Рутинной свою работу назвать не могу, скорее интересной. Инженер занимается не только приборами, но и документацией. Работаем всегда оперативно. Ездим в командировки на шахты, интересно пообщаться с коллегами на профессиональные темы».
Несмотря на техническую специальность, хобби у Андрея Коноплева гуманитарной направленности. Он серьезно увлекается психологией. Интерес к этой науке родился после окончания института. Признается, что хобби часто помогает в работе. Как говорится, по долгу службы приходится общаться с метрологическими центрами Харькова, Киева, Днепропетровска, Кривого Рога. Люди везде разные, встречаются довольно интересные, а по тону разговора сразу можно понять, в какую сторону вести диалог. В свою очередь работа помогает развиваться в области психологии, общение с разнообразными людьми – хорошая база для исследований и наблюдений. На вопрос, почему не выбрал психологию своей профессией, Андрей ответил просто: «Рос в семье технарей, что и повлияло на выбор профессии. А то, что нравится психология, понял уже после того, как получил образование. Возможно, это хобби и разовьется во что-то большее, не исключено, что может трансформироваться в новую профессию».
В спортивной жизни подразделения Андрей Коноплев также в числе первых. Защищает честь коллектива в спортивных соревнованиях. Состоит в команде добровольной пожарной дружины ЦЛ КИПиА. Рассказывает, что еще года полтора назад регулярно играл в теннис со своим напарником Дмитрием Лепехой во время обеденного перерыва (в подразделении есть теннисный стол). Правда, сегодня об этой практике молодой человек говорит в прошедшем времени, но будем считать это явление временным, и такие замечательные спортивные перерывы вскоре снова станут делом обыденным для коллектива группы средств измерительной техники ионизирующего излучения. Этого мы от души желаем ребятам.
В свою очередь в преддверии Дня метролога Андрей Коноплев пожелал лаборатории обновления приборного парка, а коллективу – стабильной работы, хорошего здоровья, удачи во всех делах, чтобы коллеги были востребованными и на работе, и дома, ведь когда человек чувствует себя нужным, он счастлив.
Татьяна Корсуновская, фото автора.
Святкове інтерв’ю
Чому обрали правничу спеціальність? Чи легким було входження в професію? Яке воно сьогодення та майбутнє юридичної служби? З такими питаннями «ТС» звернулася до юристів ДП «СхідГЗК».
Марина Олександрівна Дзюба, начальник служби юридичної підприємства:
- Професію юриста допоміг вибрати випадок. Ще навчаючись в школі, мені довелося бути свідком у цивільному процесі. Побувавши в суді, схотілося спробувати себе у цій справі. Прийшовши додому, сказала батькам, що бажаю бути юристом, хоч вони бачили мене музикантом. Вступила навчатися в технікум на заочне відділення і паралельно працювала в Жовтоводському міському суді, спочатку секретарем судового засідання, а потім - помічником судді. В 2001 році вступила до Національної юридичної академії ім.Я.Мудрого. На СхідГЗК прийшла юристом, вразили масштаби і зовсім інший підхід до роботи, треба шукати варіанти і можливості, щоб виграти справу для підприємства. В 2007 році стала виконувати обов’язки начальника, а потім очолила відділ. З 2015 року – начальник служби. Юридичним супроводом пронизана робота всього підприємства, від звичайного листування, підготовки наказів і розпоряджень до виробничих і управлінських процесів. Запам’яталась мені в практиці перша справа на СхідГЗК, мені було доручено супроводжувати судовий процес з Кіровоградобленерго – зняти нараховані штрафні санкції. Було лячно, навіть не допомогли роки, проведені в суді. Рік вела справу, але програла. Розпач надзвичайний. А керівник юридичного відділу Сергій Дробот сказав, що дав справу програшну і хотів випробувати. Головний урок – шукати вичерпних шляхів рішення питань. Впродовж року нашій службі доводиться вести до 280 справ, але допомагає взаємовиручка і взаємозаміна. В цьому році є одна приємність - я отримала Грамоту Міністерства енергетики і вугільної промисловості. Було несподівано, але це висока оцінка не тільки моєї роботи, а в цілому нашої служби. Я вдячна, що на моєму шляху зустрічалися дуже гарні люди і фахівці, а робота в суді - це взагалі незабутні роки. Вдячна судді Василю Миколайовичу Хорошенку за професійні настанови та навчання юридичній етиці. Не можу не згадати Миколу Михайловича Мринського, очільника суду, якому завдячую вищою освітою, бо саме він наполіг на навчанні. На ДП «СхідГЗК» слова особливої подяки - Сергію Анатолійовичу Дроботу, людині далекоглядній, яка вміє вибудовувати стратегію, розставляти сили в самих складних справах. Сьогодні наш наставник - Олександр Васильович Захаров, який супроводжує нашу службу, переймається всіма проблемами. Специфіка нашої роботи в тому, що маємо весь час вдосконалюватися і вчитися, бути на передовій змін. З 2012 року маю право на заняття адвокатською діяльністю, хочеться спробувати свої сили і в цьому. Хочу побажати своїм колегам міцного здоров’я, мирного неба, щоб рідні люди були здорові, в сім’ях був затишок і панувало взаєморозуміння. Професійних зростань та кар’єрних амбіцій.
Дмитро Вікторович Гавеля, юрисконсульт І категорії юридичної служби:
- Обрати професію юриста вирішив ще навчаючись у школі. У випускному класі відвідував підготовчі курси при Одеській юридичній академії. Сьогодні знаходжу підтвердження тому, що мій вибір - правильний. Сучасне виробництво неможливо уявити без юридичного супроводу, дуже багато чинників впливу, тому нашій службі відпочивати не доводиться. Всі питання як правило дуже об’ємні, судові справи тривалі. В юридичній службі веду податковий напрямок, який в юриспруденції вважається самим складним. Хочу подякувати Марині Олександрівні Дзюбі за те, що повірила в мене та доручила таку складну справу. З практики і запам’яталась саме перша податкова справа, яку я виграв, і це був неймовірний поштовх в роботі. Кожна нова справа для мене - це як будівництво нового триповерхового будинку (бо як правило справи проходять не менш трьох інстанцій). Нам треба працювати і тільки на перемогу – це такий своєрідний девіз нашої служби. Гарно зроблена і виграна справа - це оцінка твоєї роботи, а в майбутньому - професійний і кар’єрний ріст. Я прийшов на підприємство юрисконсультом ІІ категорії. А цей рік для мене видався продуктивним, виграв справу, чим збережено для підприємства 88 млн. грн. Два місяці назад присвоєно І категорію. За плідну працю маю оцінку і громади міста – отримав Подяку міського голови. Переконаний, що успіх може бути лише тоді, коли всі служби підприємства працюють злагоджено, тому хочу подякувати за розуміння та підтримку всім відділам, підрозділам СхідГЗК. Не можу не сказати спасибі всьому нашому дружному, професійному колективу юристів на чолі з М.Дзюбою, ми - команда, а значить все у нас буде добре. В День юриста хочу побажати всім здоров’я, удачі і перемог, успішних справ, кар’єрного росту, а саме головне, щоб завжди поряд було надійне товариське плече і надійний тил вдома.
Юлія Гумінна, юрисконсульт юридичної служби:
- Вибір професії юриста був свідомим. Мені подобається те, що я можу за допомогою законів відстоювати свої права. Ця справа мені до душі, хочу навчитися виконувати її на високому рівні. Без юридичного супроводу не може працювати підприємство, і наше покликання - захищати його права. Роботи в юристів достатньо. Частіше всього справи розглядаються у господарських судах. Крім того відповідаємо на запити та претензії, розглядаємо договори. У відділі я працюю півтора року. Пам’ятаю свою першу справу, це був спір з Водоканалом. На перше засідання я поїхала з першим заступником начальника юридичної служби Русланом Павловським. Спочатку спостерігала, а згодом вже брала безпосередню участь у процесі. Справа закінчилася успішно. Потрошку навчалася, тепер відчуваю себе більш впевнено в професії, хоча мені ще багато у чому треба відточувати свою майстерність. Беру участь у господарських спорах, різних судових засіданнях. Кожна справа привносить у мій досвід щось нове. У нас хороший і дружній колектив. На початку кар’єри мене, як молодого спеціаліста, підтримували всі колеги нашої служби, допомагали, підказували, направляли, як то кажуть, у правильне русло. Хочу подякувати всім їм за наставництво та підтримку. Звичайно хочу розвиватися і стати справжнім професіоналом. Бажаю всім фахового росту, гідної зарплати, впевненості в завтрашньому дні та всього самого найкращого.
Руслан Павловський, перший заступник начальника юридичної служби управління:
- Професію юриста вважаю своїм покликанням. До мене юристів в родині не було, я перший. Коли у дев’ятому класі обирав професію, познайомився з працівниками прокуратури, мені сподобалась їх робота, тому вступив до юридичної академії. Близько 12 років працював у прокуратурі, де був дуже широкий спектр роботи й можливості для навчання і становлення у професії. На ДП «Схід ГЗК» працюю з 2009 року. Перша моя справа на підприємстві дісталася мені так би мовити у спадок від працівника, що звільнився. Перший господарський суд Дніпропетровської області і апеляційний господарський суд стягнули з підприємства більше 400 тисяч гривень, я подавав касаційну скаргу. Для підприємства справа завершилася успішно - касаційний суд скасував рішення і відмовив у задоволенні позову, таким чином ми зекономили значну суму коштів. Це був мій перший досвід роботи у господарському суді. Я зрозумів, щоб отримати бажаний результат, треба боротися до кінця.
Взагалі юрист на підприємстві – це універсальний солдат, який виконує роботу будь-якої спрямованості. Він має досконально володіти фактами, розуміти найдрібніші нюанси справи для того, щоб переконати суддю і одержати позитивне для себе рішення. У своїй більшості працівники нашої служби універсальні, але ставку все ж таки намагаємося робити на спеціалізацію, оскільки за нею майбутнє. Взагалі наша професія потребує постійного розвитку. Хороший спеціаліст повинен рости, постійно розширювати свій кругозір, нове – це завжди цікаво. Тому зміни у законодавстві, можна сказати, нас стимулюють. Мені дуже запам’яталася співбесіда при працевлаштуванні на СхідГЗК, яку проводив зі мною Сергій Анатолійович Дробот, який тоді працював заступником генерального директора з безпеки. Прозвучала проста пропозиція: якщо є бажання, то ти будеш працювати і досягнеш хороших результатів, якщо не хочеш, ми працювати не будемо. З того часу й по цей день успішно працюю, думаю, так буде і надалі. Мої побажання колегам з нагоди професійного свята теж прості – ніколи не здаватися і йти до кінця і, звичайно, гідної оплати праці.
Юридична служба на захисті прав підприємства
Точне, неухильне дотримання і виконання вимог законодавства - одна з основних умов стабільного продуктивного функціонування будь-якого сучасного підприємства. Мабуть це і визначає сутність діяльності сучасної юридичної служби. Але це звучить занадто шаблонно і офіційно. Тому ми напередодні Дня юриста вирішили дізнатися з перших вуст, яка ж вона юридична служба ДП «СхідГЗК», як працює, що вдається, які має плани на перспективу.
З цими питаннями ми звернулися до людини, яка знає досконало закон і право, має ґрунтовний досвід правничої роботи та є наставником і координатором діяльності юридичної служби нашого підприємства. Так, ви не помилилися, наші шановні читачі, це Олександр Васильович Захаров, помічник генерального директора з правових питань. Олександр Васильович більше трьох років на цій посаді та супроводжує всі правові питання на нашому підприємстві. «За цей короткий проміжок часу вдалося зробити головне – кардинально змінити систему роботи юридичної служби згідно з вимогами законодавства, - розповів О.Захаров. – Я знайшов підтримку у генерального директора, і юридичний відділ з 2 лютого 2015 року було трансформовано в юридичну службу, яка напряму підпорядковується керівнику підприємства, а ось її роботу координую я. Це був сміливий і правильний крок, цього вимагав закон. Час підтверджує». Олександр Васильович розповів, що сьогодні служба укомплектована високопрофесійними спеціалістами, а він, як професійний суддя, вражений рівнем їх підготовки як правників. «Наші юристи - це правники широкого профілю, - з гордістю говорить Олександр Васильович. – Я коли почав з ними працювати, був у справжньому захопленні, бо наші юристи орієнтуються в усіх галузях права на всі 100%. І, якщо інші спеціалісти ведуть свій вузький профіль, напрямок, сектор, то наші фахівці знають законодавство досконало, з якої б галузі права воно не було. Працюють фахово». А ще Олександр Васильович розповів, що в службі підібралася гарна команда на чолі з молодим і завзятим керівником Мариною Дзюбою, і що поряд з тим, що юристи - професійні фахівці, вони ще дуже гарні, щирі люди, з якими приємно працювати. Сьогодні ті зміни, які відбулися в юридичному супроводі підприємства, дають свої результати. «Саме головне, що ми діємо в правовому полі, - говорить О.Захаров. – Аналізуючи останні роки роботи, хочу сказати, що стало менше правових «ляпів», організаційно-розпорядчі документи на підприємстві готуються більш фахово і юридично правильно. Всю діяльність підприємства юридична служба забезпечує якісним правовим супроводом, і це результат саме реорганізації правого блоку». У розмові з Олександром Васильовичем ми обговорили сильні сторони юридичної служби та ті питання, над якими ще треба працювати. І ось, що він сказав: «Сила наших юрисконсультів у тому, що вони тримають руку на пульсі всіх напрямків діяльності підприємства, упереджують порушення, а якщо треба, то достойно захищають інтереси колективу в судах. Виграні резонансні справи і суми коштів, це не десятки, а сотні мільйонів, які збережені для підприємства, говорять самі за себе. Ще хочу сказати, що наші юристи працюють над собою, постійно відслідковують зміни в законодавстві, судову практику за напрямками. Разом з тим, керівникам підрозділів, посадовим особам, спеціалістам, що займаються договірною роботою та супроводом договорів, слід звернути увагу на взаємодію з правовою службою в частині своєчасного інформування щодо невиконання зобов’язань за договорами чи то інших порушень. В такому випадку, питань, які будуть доведені до суду, буде менше. Також хочеться, щоб ми вчасно розраховувалися з контрагентами, тоді не буде тяганини і штрафних санкцій, а підприємство не буде нести зайвих збитків». Ще один напрямок спільної діяльності підрозділів з юридичною службою О.Захаров вбачає в роботі з вилучення земельних ділянок і приміщень, які не використовуються у виробничій діяльності, але перебувають на балансі підприємства, яке несе тільки додаткові витрати в такий непростий час. І хоч це кропітка і довга робота, стає на перешкоді бюрократія (хоч начебто позиціонуємо себе правовою державою), дорогу долає той хто йде. «2017 рік долаємо непросто, але наші юристи спрацювали на відмінно, - говорить О.Захаров. – Йде судова реформа, і я, як правник, не в захваті від тих норм, які пропонуються проектом. На мою думку, пересічному громадянину ще важче буде відстоювати свої права у судах. Та і законодавство в країні недосконале, виникають правові колізії на кожному кроці, і підприємство законодавчо не завжди залишається захищеним. Але ми, юристи, по життю - оптимісти і віримо, що зміни будуть на краще. Будуть досконалі закони, які забезпечать верховенство права в країні. Тому правової роботи попереду багато. Та колектив юридичної служби професійний, злагоджений, відповідальний, заповзятий, дружній, кожен готовий прийти на допомогу колегам. Вміють разом працювати і відпочивати, не залишають один одного в скруті, і в цьому їх сила». А на завершення нашої бесіди Олександр Васильович привітав своїх колег зі святом та передав свої побажання: «Бажаю, щоб і надалі наше підприємство працювало в правовому полі, щоб у нас все складалося саме з позиції закону. Щоб колектив ДП «СхідГЗК» працював, а робітники відчували від справи, яку роблять, тільки насолоду і мали впевненість у завтрашньому дні. А юристам, своїм дорогим колегам, бажаю міцного здоров’я, особистого щастя, любові, професійного натхнення і кар’єрного росту, підвищення посадових окладів. І нехай завжди перемагає верховенство права».
Подготовила Елена Малоок.