Усі свята сплелися воєдино
День Державного прапора та День Незалежності України, дні народження Жовтих Вод та Малої Виски і головне свято гірників – День шахтаря – сплелися воєдино. Заходи з нагоди свят тривали у громадах міст та селищ, де працюють підрозділи ДП «СхідГЗК», впродовж чотирьох днів та були наповнені любов’ю до рідного краю, шаною та повагою до шахтарів, які творять сьогодення та майбутнє нашої України. Про те як святкували, у дописах наших кореспондентів.
Ветерани - жива історія підприємства
Святкові заходи з нагоди Дня шахтаря пройшли в ветеранських організаціях ДП «СхідГЗК». Так, 22 серпня в конференц-залі профкому відбулися урочисті збори ветеранів Жовтоводського майданчика, на яких активісти ветеранського руху були нагороджені Почесними грамотами. У вступному слові голова профкому підприємства Борис Філіппов привітав ветеранів зі святами та подякував за те, що вони присвятили підприємству довгі роки свого життя і сьогодні як і раніше продовжують вести активну роботу, тепер уже в своїх організаціях. Спільним рішенням адміністрації підприємства та профспілкового комітету активісти ветеранського руху були нагороджені Почесними грамотами ДП «СхідГЗК», деяким ветеранам присвоєно звання «Почесний ветеран праці ДП «СхідГЗК».
В цей же день урочисті збори пройшли і в ветеранській організації Інгульської шахти. Перед присутніми виступили директор шахти Вадим Косаренко, голова профкому Анатолій Кулінка, голова ветеранської організації Борис Шуміхин. У святковому концерті з новими програмами перед ветеранами виступили ансамбль «Гірничанка» і художній керівник організації Василь Миколайович Калашников.
Почесні грамоти і звання «Почесний ветеран праці ДП «СхідГЗК»також були вручені й ветеранам Смолінської та Новокостянтинівської шахт. Ветерани внесли величезний вклад в розвиток СхідГЗК. Вони жива історія комбінату, і важливо, щоб не втрачався їх зв'язок з рідним підприємством, щоб вони бували частіше в цехах і на дільницях, підказували, радили, вчили молодь.
Тетяна Корсуновська.
Жовті Води
Низку урочистих та святкових подій 23 серпня, в День Державного Прапора України, відкрило непересічне дійство - підняття Державного та міського прапорів біля Жовтоводської міської ради. Право підняти символи державності та міської громади надали учасникам АТО Олексію Петренку і Сергію Арсеменку та переможцям обласного етапу військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») - 2018» Анастасії Корнет, Вадиму Масляному. Прозвучали Гімн України та Жовтих Вод, замайоріли на флагштоках прапори, в небо здійнялися жовто-блакитні кульки. В ці хвилини кожен присутній на заході був гордий за свою країну, своє місто та відчув, що поряд пліч-о-пліч стоять однодумці, яких єднає нездоланне бажання зробити наше життя кращим, долю щасливою, щоб у кожній українській оселі лунав дитячий сміх і панувала злагода. Далі у великій залі міської ради відбулося урочисте зібрання. Всіх присутніх привітав міський голова В.Абрамов та з нагоди свят вручив відзнаки міської територіальної громади та грамоти народного депутата України О.Кришина жовтоводцям, які своєю працею плекають день прийдешній. Виконуючий обов’язки генерального директора ДП «СхідГЗК» Віктор Пухальський у своєму виступі акцентував увагу на спільній історії і долі Жовтих Вод та комбінату, зі словами подяки звернувся до працівників та ветеранів-шахтарів, подякував за працю та відданість обраній справі. З нагоди професійного свята, Дня шахтаря, В.Пухальський вручив працівникам ДП «СхідГЗК» грамоти та подяки Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. В ході зібрання були підведені підсумки міського конкурсу «На кращу прибудинкову територію комунальної та індивідуальної забудови». Всі учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять жовтоводців – учасників АТО, які віддали своє життя за наше мирне сьогодення та майбутнє. Справжньою окрасою дійства став виступ найменших жовтоводців – вихованців дошкільних навчальних закладів. Запальний український таночок, чудові вірші-вітання, щирі посмішки, дитяча безпосередність викликали шквал оплесків, посмішок і гарний настрій у всіх присутніх, які довго не хотіли відпускати малечу зі сцени. Заради таких щасливих хвилин варто відповідально і творчо працювати, впевнено йти до поставленої мети заради миру та процвітання нашої країни і міста.
Ці думки знайшли своє підтвердження і 24 серпня – в День Незалежності України. Свято відкрилося неймовірним, захоплюючим, гучним, яскравим, динамічним флешмобом «Квітуча Україна». Більше 500 учнів шкіл та вихованці Центру дитячої творчості перетворили площу перед пам’ятником Героям Визвольної війни українського народу 1648-1654 років у квітучу країну, ім’я якій – Україна. Сходить яскраве сонце, розквітають квіти, зростають щасливі діти по всій Україні - від Заходу до Сходу, з Півночі на Південь, панує скрізь мир і свобода, злагода і добробут. За десять хвилин учасники флешмобу змогли передати прагнення і мрії українців та закликали всіх зробити все можливе заради мирного майбутнього. Всі учасники флешмобу ходою пройшли до пам’ятника Героям Визвольної війни. Урочистості та піднесення заходу додав Гімн України та величні українські пісні у виконанні хору «Веселка» ЦНКТіД. Делегація ДП «СхідГЗК» на чолі з начальником служби по роботі з персоналом Олександром Захаровим взяла участь у заході та покладанні квітів. У своєму виступі очільник міста В.Абрамов звернувся до історичних фактів походження свята та закликав жовтоводців бути активними будівниками свого життя та працювати на благо нашої країни. Прозвучала молитва за Україну, всі присутні долучилися до Всеукраїнської хвилини мовчання в пам'ять про всіх загиблих за Україну, а учасники АТО та студентська молодь запалили символічні свічки. Захід завершив українським таночком танцювальний колектив «Світанок» ЦНТКіД, подарувавши гарний настрій на весь святковий день. 25 серпня у Парку Слави продовжились заходи з нагоди Дня міста і Дня шахтаря. Всіх жовтоводців свіжою прохолодою та веселкою зустрічав відремонтований фонтан. Діти мали можливість відвідати цікаві атракціони та ігрові локації. Майстри декоративно-прикладного мистецтва організували не тільки виставку-продаж виробів, а і майстер-класи. Своєрідною родзинкою свята стало байк-шоу. А на сцені лунали пісні у виконанні Олесі Бушмакіної, cover bend «THE MADNESS», «Ретро», груп «Дефіцит» та «А-фронт». З 23 по 25 серпня у фізкультурно-оздоровчому центру проходили чисельні спортивні змагання та традиційний мотокрос.
Олена Малоок.
Кропивницький
Урочисті збори трудового колективу та ветеранів Інгульської шахти відбулися 25 серпня в обласній філармонії Кропивницького. Директор шахти Вадим Косаренко та голова профкому Анатолій Кулінка на правах господарів свята привітали колектив і ветеранів з Днем шахтаря та окреслили першочергові завдання колективу. 29 працівникам шахти була оголошена Подяка та вручені грошові премії. Виконуючий обов’язки генерального директора ДП «СхідГЗК» Віктор Пухальський та голова профспілки підприємства Борис Філіппов звернулися до інгульчан зі словами вдячності за нелегку та відповідальну працю і з нагоди свята вручили знаки «Шахтарська слава», грамоти і подяки Міністерства енергетики та вугільної промисловості, почесні грамоти ДП «СхідГЗК» та знаки «Почесний ветеран праці ДП «СхідГЗК». Учасників свята вітали та вручали їм місцеві відзнаки заступник голови Кіровоградської ОДА Світлана Лобанова, перший заступник міського голови Кропивницького Олександр Грабенко та перший заступник Кіровоградської РДА Ігор Демчук. Зі словами подяки за співпрацю та партнерство до учасників заходу звернулася представник міського відділення Укргазбанку та вручила вітальну адресу з нагоди професійного свята гірників. Гарний настрій, радість та посмішки гірникам подарував гурт «Лейся песня», у виконанні якого прозвучали улюблені пісні та композиції 70-80 років.
Борис Шуміхін.
Смоліне
Головним святом гірничого селища Смоліне за традицією є День шахтаря. І це не випадково - на підприємствах Смолінської та Новокостянтинівської шахт ДП «СхідГЗК» працює майже дві тисячі осіб. Урочистий захід з нагоди Дня шахтаря відбувся в Смоліному 25 серпня. День шахтаря - це одне з найбільших свят року і відзначається концертом під відкритим небом, вшануванням кращих працівників підприємства та народними гуляннями. Свято пройшло яскраво і весело, хоча і без зіркових артистів, а затишна обстановка, місцеві артисти, гості з Кропивницького і в кульмінації - традиційне яскраве фаєр-шоу не залишили байдужим нікого з гостей. Зустрічав учасників свята духовий народний аматорський колектив. А відкрили концерт своїми кращими творчими номерами учасники Смолінського Будинку культури, вихованці Смолінської школи естетичної освіти, учасники дитячого танцювального колективу «Гюльбахор». Своїми талановитими виступами вони створили святкову атмосферу. Для дітей були організовані розважальні програми, батути, каруселі.
Найприємніші і пам’ятні моменти святкової зустрічі - це нагородження. Віддаючи данину важкій праці гірників, найтеплішими словами гості свята привітали людей, які своїм професійним покликанням, самовідданою і мужньою працею сприяють зміцненню енергетичної незалежності нашої держави, від роботи яких залежить стабільність нашої економіки, її розвиток і добробут громадян. Смоліне оплесками зустрічало і проводжало нагороджених гірників видобувних, бурових, прохідницьких і допоміжних дільниць, активістів профспілкового руху Смолінської та Новокостянтинівської шахт. На урочистостях були присутні керівники підприємств, місцевих та районних влад: в.о генерального директора ДП «СхідГЗК» В.М.Пухальський, голова Східної об'єднаної організації профспілки Б.М.Філіппов, в.о. директора Смолінської шахти О.М.Карапузіков, в.о. директора Новокостянтинівської шахти С.О.Амброзьев, заступник голови Маловисківської райдержадміністрації Л.С.Синчук, голова Смолінської селищної ради М.М.Мазура.
Яскравою подією став виступ групи «Єлисавет-ретро» обласної філармонії, їх пісні воістину улюблені і рідні для смолінчан. А родзинкою шахтарського свята і завершенням концерту став виступ театру вогню і світла «SCORPIUS», від якого всі гості були в захваті. Вийшло досить цікаве велике свято! Смоліне - селище з гарними талановитими людьми і красивими традиціями. І нехай так буде завжди!
Тетяна Уткіна.
Мала Виска
Святкування свого 266-го дня народження місто Мала Виска (Кіровоградська обл.) розпочало 23 серпня з підняття Державного Прапора України на центральній площі міста. По закінченню урочистостей пройшов автопробіг з прапорами, в ході якого учасники поклали квіти до пам’ятних місць та могил загиблих маловищан – учасників АТО Л.Панкова та В.Івандюка.
24 серпня відбулося покладання квітів до Пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Заходи продовжилися святковою ходою «Мала Виска вишивана» - маловищани та гості міста, увібравшись у вишиванки, пройшли центральною вулицею міста. У міському парку пройшла виставка–ярмарок декоративно–ужиткового мистецтва та святкова програма за участю місцевих аматорів.
Порадував учасників свята традиційний фестиваль української каші «Каша–фест», в ході якого усіх чатували українськими національними смаколиками. А приватні підприємці-бджолярі презентували свою медову продукцію. Доповнила святкову програму розважальна гра на знання історії України та рідного краю «Каша–квест». Свої артистичні та вокальні таланти учасники свята демонстрували під час «Караоке на фонтані». Вечірня програма на міському стадіоні «Колос» розпочалася з синхронної всесвітньої молитви за Україну. Учасники заходу одночасно з усіма українцями, які живуть в Україні та за її межами, виконали твір «Боже, Великий Єдиний». Після привітання міського голови Ю.Гульдаса та старости Олександрівського старостинського округу О.Кашпуровського була вручена міська премія ім. О.Ковтуна автору багатьох науково-популярних і наукових публікацій з історії Маловисківщини та Кіровоградщини Борису Шевченку. Вперше грошовою преміює в розмірі 5 тис. грн. були відзначені випускники шкіл маловисківщини, які з високими результатами склали ЗНО. Святковий настрій маловищанам та гостям дарували місцеві аматори. Гостем програми став Олександр Кварта, фіналіст телешоу «Україна має талант», з новою пісенною програмою. Вечірнє вогняне фаєр-шоу у виконанні театру вогню «Сварожичі», святковий салют та дискотека завершили святкування.
Альона Михайлик.