До Дня юриста
Право обрання майбутньої професії було лише за мною
Про це розповіла нашій редакції Ольга Ігорівна Наконечна, провідний юрисконсульт юридичної служби ДП «СхідГЗК». Навчаючись в 11 класі вона почала замислюватися про обрання професії, а класний керівник Світлана Анатоліївна Іванова порадила йти навчатися на юриста: «Маєш стати саме юристом, фахівцем, який відповідальний за справедливі рішення в долі інших людей, бо в тебе це на першому місці». Після цієї розмови Ольга Наконечна і зробила свій вибір, а батьки підтримали доньку. Минуло з того часу 22 роки. Чи справдилися сподівання юної випускниці, як склалася доля дипломованого юриста і піде далі мова.
Ольга Ігорівна сама родом з Жовтих Вод, та коли їй виповнилось три роки, разом з батьками переїхала до Смоліного. «Мої батьки всю трудову діяльність присвятили ДП «СхідГЗК», - розповідає Ольга. - Папа – Ігор Васильович Казан працював прохідником, ГРОЗ, а мама, Ганна Василівна, поваром. Як і інші молоді сім’ї, батьки хотіли кращого життя для своїх дітей - можливість навчатися у хорошій школі, здобути вищу освіту». Сподівання батьків виправдалися, після закінчення школи в 1986 році наша героїня вступає до Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара на правознавчий факультет. «В університеті навчатися було важко, - ділиться спогадами Ольга Ігорівна. - Насамперед, це віддаленість від дому, від батьків, на той час це ще й незручність добиратися до Смоліного. Пригадую, що по три-чотири місяці не їздила додому. А ще давалася взнаки різниця між рівнем знань, які отримують випускники в школі сільської місцевості та міста. Підручників з українського правознавства було обмаль, доводилось займатися індивідуально, опрацьовувати багато літератури. У групі зі мною навчалися діти різних соціальних статусів, але ми були дуже дружні, і це допомагало разом долати труднощі». Про ті часи у Ольги Наконечної залишилися лише теплі спогади, а з багатьма однокурсниками зв'язок не переривається і сьогодні. Серед улюблених предметів Ольги Ігорівни були цивільне право, нотаріат та криміналістика. Також наша співрозмовниця віддавала перевагу практичним заняттям, бо саме на практиці формуються навики справжнього правника. В 2001 році, закінчивши чотири курси університету, Ольга Наконечна переводиться на заочне відділення та йде працювати юрисконсультом договірної групи на Смолінську шахту. А отримавши диплом і кваліфікацію юриста, починає трудитися юрисконсультом вже у юридичній групі шахти. «Моїм першим наставником була керівник юридичної групи шахти Галина Василівна Соболь, - розповіла О.І.Наконечна. - Саме завдячуючи її настановам, порадам, підтримці, я з гордістю можу сказати, що відбулася як юрист. Галина Василівна навчила мене тому, що потрібно вдосконалюватися кожного дня, керуватися холодним і чітким розумом та правильно використовувати всі спеціальні знання, які я маю, за необхідності додатково вивчати ситуацію, а тільки потім діяти послідовно, логічно, з дотриманням букви закону. Я пишаюся тим, що працювала з таким професіоналом, фахівцем своєї справи, завжди захоплювалася її енергією та бажанням кожному допомогти. Користуючись нагодою, хочу подякувати за науку та привітати з професійним святом – Днем юриста, побажати їй довгих років життя, здоров’я, і щоб на її очах були тільки сльози радості».
Становлення молодого юриста також відбувалося в Маловисківському центрі електрозв’язку Кіровоградської філії ВАТ «Укртелеком», де працювала юрисконсультом ІІ категорії. Спробувала себе і в якості керівника юридичної служби на ДП «Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд». А з березня 2011 року трудиться провідним юрисконсультом на НК шахті. Чи пам’ятає Ольга Ігорівна свою першу справу? Ось, що вона відповіла: «Пригадати не можу, але присмак першої перемоги запам’ятала назавжди, адже приємно отримати в суді позитивний результат. Це відчуття знають тільки юристи, тому колеги мене зрозуміють».
Сьогодні в коло посадових обов’язків Ольги Наконечної входить юридичний супровід вирішення поточних виробничих питань та документації, яка розробляється на шахті, надання їй правової оцінки, спрямування роботи структурних підрозділів НК шахти на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання порушенням норм чинного законодавства, забезпечення захисту майнових та немайнових прав і законних інтересів підприємства в процесі виробничо-господарської діяльності, надання консультацій тощо. «Справи по шахті розглядаються у різних галузях – це господарські, цивільно-правові, трудові, адміністративні, також кримінальні провадження, - ділиться з нами героїня нашої розповіді. - На сьогодні беру участь у господарських справах – провадження про банкрутство; цивільно-правових – стягнення дебіторської заборгованості за товар, послуги, а також у кримінальних провадженнях в якості представника потерпілої сторони від підприємства». Ольга Ігорівна не може пригадати точно у скількох судових провадженнях брала участь. Та це і не головне, бо майже у всіх справах винесено рішення на користь підприємства. «Щоб отримати перемогу, треба пройти довгий і часом нелегкий підготовчий шлях, - говорить О.Наконечна. - Допомагають мені в роботі колеги та слушні поради, настанови мого безпосереднього керівника – начальника служби юридичної ДП «СхідГЗК» Марини Олександрівни Дзюби, яка радо ділиться своїм досвідом з усіма фахівцями служби. Хочу подякувати Марині Олександрівні за її зауваження, допомогу і підтримку, які мені надходять вчасно і надихають йти далі, наполегливо працювати та вдосконалюватися». Серед професійних якостей юриста Ольга Ігорівна виділяє відповідальне і професійне ставлення до своїх обов’язків, порядність, чесність, безкорисливість, об’єктивність. А от самовдосконалення і постійне навчання, взагалі вважає способом життя юриста. І хоч відрізняється уява про юридичні будні студентки-першокурсниці юридичного ВНЗ від досвіду, вже набутого за багато років роботи, а постійні зміни норм чинного та процесуального законодавства і реформи судової галузі, виконавчої служби даються взнаки в роботі, Ольга Ігорівна не жалкує, що дослухалася до порад свого класного керівника та обрала саме таку професію. «Як і в кожній професії, в моїй є свої переваги і недоліки, - говорить О.Наконечна. - Недолік в нашій роботі - це обмаль вільного часу, який міг би провести зі своєю сім’єю та рідними, присвятити заняттям своєю улюбленою справою. Захоплююся малюванням, полюбляю в’язати, вишивати, але часу на хоббі майже, не вистачає. Адже намагаюсь максимально приділити увагу своїй родині. Чоловік працює на Новокостянтинівській шахті майстром. Виховуємо сина та донечку, які потребують нашої уваги, підтримки, піклування. Тому час, проведений в родинному колі, – це для мене найкращий релакс після важкого робочого дня».
Ось така розмова відбулася напередодні Дня юриста з Ольгою Наконечною, яка присвятила себе справі служіння закону та відбулася як професійний правник. Вона і сьогодні переконана в тому, що людина відбудеться у житті, якщо право обрання майбутньої професії буде саме з нею. Цьому підтвердженням є сама доля нашої героїні.
На завершення розмови Ольга Ігорівна з нагоди професійного свята Дня юриста сердечно привітала своїх колег - працівників юридичної служби ДП «СхідГЗК»: «Хочу побажати міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, щоб для вас, дорогі колеги, кожен день життя був щасливим і сповненим радісних моментів, життєвих гараздів. Нехай ваш розум ніколи не втомлюється, а серце ніколи не знає горя. Нехай робота приносить тільки радість та задоволення. Бажаю невичерпної енергії, плідної праці та нових професійних перемог».
Підготувала Альона Михайлик, позаштатний кореспондент «ТС».
Лаборатория метрологического обеспечения производства
В составе службы главного метролога ГП «ВостГОК» лаборатория метрологического обеспечения производства Центральной лаборатории контрольно-измерительных приборов и автоматики занимает особое место. Основная задача лаборатории - обеспечение единства измерений в подразделениях комбината, а также контроль за соблюдением на комбинате положений Закона Украины «О метрологии и метрологической деятельности» и других нормативных документов Министерства экономического развития и торговли Украины.
В этом году лаборатория вместе со всем коллективом ЦЛ КИПиА отметила свое 60-летие. За это время благодаря усилиям и огромной работе таких специалистов как Луцкий М.И., Сидаш А.Ф., Чурсин В.В., Ельцова Р.М., Панченко В.Г., Маштаков Е.Н. лаборатория МОП из группы в составе двух человек выросла в высоко профессиональный коллектив, способный решать любые вопросы метрологической деятельности комбината на современном этапе. Именно благодаря этим людям, в разные годы возглавлявшим лабораторию, была заложена метрологическая база комбината, решены кадровые, технические и организационные вопросы. Это дало возможность лаборатории на долгие годы стать базовой метрологической организацией Первого главного управления Министерства среднего машиностроения СССР, а затем аттестоваться на право выполнения работ по поверке и калибровке средств измерительной техники.
К концу 80-х и в начале 90-х годов лаборатория была оснащена современным на тот период поверочным оборудованием, а специалисты лаборатории приобрели необходимый опыт работы и постоянно повышали свою квалификацию на курсах во Всесоюзном институте стандартизации и метрологии. В то время особое внимание уделялось вопросам создания метрологической базы для поверки СИТ ионизирующих излучений и ядерных констант. Совместно с Союзным научно-исследовательским институтом приборостроения, Всесоюзным научно-исследовательским институтом им. Менделеева, Всесоюзным научно-исследовательским институтом химических технологий и другими организациями при непосредственном участии руководителей ЦЛ КИПиА и специалистов лаборатории Дементьева А.П., Луцкого М.И., Новодранова В.П., Смирнова А.П., Детюка Н.А., Гудзенко Р.П., Мирончук М.И., Щеблыкиной И.А., Груши Ю.Г. были созданы и аттестованы поверочная установка УПГД-1М, стандартный образец уранового рудного тела ОСО-Р, поверочный комплекс специальной радоновой атмосферы ПРК, вторичный эталон массы и мощности экспозиционной дозы гамма-излучения радионуклида радий-226, гамма-спектрометрический комплекс, стандартные образцы урановых, железных, редкоземельных руд, илов речных и осадков городских очистных сооружений. Одновременно в лаборатории был налажен ремонт сложной радиометрической и дозиметрической аппаратуры, внедрена автоматизированная система «Метролог» для учета средств измерительной техники, велась работа по обеспечению нормативными документами и разработке отраслевых стандартов и стандартов предприятия. Выполнение этих и многих других работ позволило в полном объеме решить для комбината задачи метрологического обеспечения добычи и переработки урановой руды.
В настоящее время лаборатория имеет в своем составе восемь инженеров-метрологов: Коноплев А.С., Ильченко О.В., Кондаков А.А., Стромило И.В., Лепеха Д.В. Тищенко Н.С., Личман М.А., Смирская Т.А., три прибориста Бабак В.Н., Ляш Е.Е., Ковба С.В., которые ежегодно поверяют и калибруют более 12 тысяч средств измерительной техники по 10 видам измерений, в том числе около 4 тысяч СИТ для других предприятий, организаций и населения Желтых Вод. Возглавляет лабораторию молодой, хорошо знающий свое дело руководитель Олег Владимирович Малоок, прошедший путь от инженера метролога до руководителя. Специалистами лаборатории выполняется метрологический надзор за единством измерений на комбинате, проводятся метрологическая экспертиза документации и метрологическая аттестация приборов, разрабатываемых в НАЭК «Энергоатом», совместно с подразделениями комбината выполняются работы по совершенствованию метрологической базы.
Уважаемые коллеги! В преддверии Дня метролога хочу поблагодарить всех работников лаборатории метрологического обеспечения производства за отличный труд, огромный вклад общее дело ЦЛ КИПиА и предприятия в целом. Поздравляю вас с профессиональным праздником, желаю крепкого здоровья, благополучия, мира, уверенности в завтрашнем дне, дальнейшего совершенствования, профессионального уровня.
Андрей Солодкий, начальник ЦЛ КИПиА, главный метролог ГП «ВостГОК».