"Трудовая Слава" № () за 20 октября

Відзначили День захисника України

Жовті Води

14 жовтня жовтоводці зібралися на урочисте віче біля пам’ятника Героям Визвольної війни українського народу 1648-1654 років, щоб відзначити День захисника України, День Українського козацтва та День Покрови Пресвятої Богородиці, свята, які тісно переплелися в долі нашої країни. Делегацію від ДП «СхідГЗК» очолив начальник служби по роботі з персоналом Олександр Захаров.

Історія нашої держави наповнена героїчними сторінками перемог українських воїнів за незалежність нашої країни, козацькою звитягою, незламним духом справжніх патріотів, які віддали своє життя за рідну землю. Так сталося, що і сьогодні українським воїнам зі зброєю в руках доводиться відстоювати незалежність та суверенітет нашої країни. Учасники віче поіменно згадали жовтоводських воїнів, які віддали своє життя за Батьківщину, та поклали квіти до Пам’ятника Героям Визвольної війни на знак вдячності українським воїнам всіх часів. Зі словами привітання та подяки до всіх, хто боронить рідну землю, звернувся міський голова Володимир Абрамов. За патріотизм і мужність, відданість країні за дорученням народного депутата України О.Кришина вручив пам’ятні медалі «За вклад в розвиток громади» Г.Крилову, В.Галясу, О.Горохівському; іменні медалі «Патріот України» - І.Димитрову, С.Арсеменко; грамоти - О.Биченку, Д.Іванову. Жовтводський військовий комісар Олександр Головченко привітав громаду зі святами, подякував воїнам, які і сьогодні несуть військову варту на сході України та вручив нагрудні знаки «Ветеран війни - учасник бойових дій» Ю.Губко, С.Гарбажі, Ю.Гаврилюку, Д.Кукачову, О.Леню. Авторська пісня у виконання Володимира Вахнюка та Валерія Маньковського не залишила байдужим жодного учасника заходу, бо звучала не тільки як гімн українському воїну, а і заклик - зробити все заради миру в Україні.

Кіровоградщина

На Новокостянтинівській шахті напередодні Дня захисника України відбулися заходи з вшанування гірників – героїв АТО. Учасників заходу привітали адміністрація та профком шахти, вшанували хвилиною мовчання пам'ять колеги Віталія Леонідовича Лашкула та всіх загиблих в зоні конфлікту. Загалом трудовий коллектив шахти налічує 48 учасників антитерористичної операції. 10 жовтня 2018 року на спільному засіданні дирекції та профкому ДП «СхідГЗК»прийнята постанова про надання матеріальної допомоги працівникам підприємства - учасникам антитерористичної операції на сході України та сім’ям загиблих.

Камянське

14 жовтня в Кам’янському на Майдані Героїв пройшов традиційний захід, приурочений Дню захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, в якому взяли участь представники колективу ДХЗ. Сотні кам’янчан  прийшли вшанувати пам'ять про тих, хто присвятив життя служінню Батьківщині – військовослужбовців, учасників АТО, добровольців,волонтерів,медиків, всіх, хто проявив героїзм, відвагу і небайдужість до долі країни. Міський голова Андрій Білоусов звернувся до присутніх зі словами вітання. Пам'ять всіх кам’янчан, які загинули під час конфлікту на сході країни, вшанували хвилиною мовчання. За проявлені мужність і героїзм А.Білоусов вручив нагороди учасникам бойових дій. Зі святами місцян привітали і народні депутати України Олександр Дубінін та Валентин Дідич.

Захід завершився церемонією покладання квітів до пам’ятного меморіалу.

Підготувала Олена Малоок.

 

Знову на порядку денному - зняття з експлуатації уранових обєктів

10 жовтня під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної відбулась зустріч з офіцером управління європейськими проектами Департаменту технічної співпраці МАГАТЕ Катериною Дюфре (Віденський міжнародний центр, м. Відень, Австрія) за участю голови Державної інспекції ядерного регулювання України Григорія Плачкова, представників ДК «Ядерне паливо», Міністерства екології та природних ресурсів, ДП НАЕК «Енергоатом».

Велика увага в ході зустрічі була приділена реалізації проекту ТС UKR 9037 «Розробка стратегії зняття з експлуатації та відновлення навколишнього середовища та розширення можливостей з метою відновлення та зняття з експлуатації колишніх майданчиків з видобутку та виробництва урану».

Слід зазначити, що проект ТС UKR 9037, а саме безпечне зняття з експлуатації уранової Смолінської шахти ДП «СхідГЗК» и проммайданчика колишнього ВО «Придніпровський хімічний завод», об’єкти, якого знаходяться на балансі ДП «Бар’єр», планується реалізувати за допомогою МАГАТЕ.

Учасники зустрічі розглянули найбільш актуальні питання та підготовчі роботи, які здійснюються щодо врегулювання проблемних питань в роботі підприємств атомно-промислового комплексу. Зокрема, Юлія Підкоморна, зазначила, що проведено ревізію господарської діяльності підприємства «Бар’єр», зафіксовані недоліки, які будуть враховані при подальшому плануванні роботи, та прийнятті відповідних рішень щодо менеджменту на цьому підприємстві. Розглядається питання введення на проммайданчик оператора – ДП «СхідГЗК», який має ліцензію на провадження діяльності з переробки уранових руд, в частині припинення діяльності уранових об’єктів ВО «ПХЗ», до моменту поновлення дії ліцензії ДП «Бар’єр», що припинена Державною інспекцією ядерного регулювання, у зв’язку з порушенням вимог законодавства. В рамка Проекту експертами МАГАТЕ буде проведено навчання персоналу ДП «СхідГЗК та ДП «Бар’єр» на об’єктах інших країн світу, які мають значний досвід з приведення в безпечний стан уранових об’єктів та територій, що зазнали впливу від їх діяльності, будуть надані рекомендації щодо мінімізації наслідків діяльності уранових об’єктів на довкілля та населення, що мешкає поблизу цих об’єктів.

У свою чергу, Офіцер МАГАТЕ повідомила, що організація здійснює реалізацію програми технічної співпраці з 33 країнами та подякувала за налагоджену комунікацію з представниками контактної групи.

Катерина Дюфре зазначила, що МАГАТЕ сприятиме Україні у вирішенні питань приведення у безпечний стан уранових об’єктів, що ліквідуються у відповідності до вимог МАГАТЕ, які розроблені на підставі результатів найкращих світових практик. А також подякувала керівництву та спеціалістам Міністерства, Концерну та ДП «СхідГЗК» за плідну і конструктивну співпрацю за Проектом технічного співробітництва - ТС UKR 9037.

Підсумовуючи, Юлія Підкоморна зазначила, що зустріч стала новим поштовхом у вирішенні проблемних питань та окреслила дорожню карту майбутньої співпраці.

За матеріалами ДК «Ядерне паливо».

 

Робота Українського ядерного товариства у першій

половині 2018-го: результати діяльності, виклики та перспективи

28 вересня 2018 року у дні 41-ої річниці від пуску першого в Україні атомного енергоблоку  відбулося засідання правління Українського ядерного товариства. Від нашого підприємства у засіданні взяла участь начальник відділу ЗГіЗМІ Тетяна Гожуляніна, яка є заступником голови відокремленого підрозділу ГО УкрЯТ на базі ДП «СхідГЗК» та членом правління УкрЯТ.

Темою чергових зборів стали актуальні аспекти роботи організації та її відокремлених підрозділів, а також плани діяльності на найближчу перспективу. Відкриваючи засідання, президент Українського ядерного товариства Григорій Муляр наголосив, що за минулий міжзвітний період Товариство активно долучалося до вирішення нових викликів, що постали перед українською атомною енергетикою, зокрема, що стосуються соціально-економічних питань, боротьби проти дискримінаційного тарифу для атомної енергетики, а також планомірної роботи з підняття рівня заробітних плат для працівників галузі. Так, протягом І півріччя 2018 року Правлінням та секретаріатом УкрЯТ велася планомірна робота щодо інформування центральних органів виконавчої влади, Президента України, Прем'єр-міністра щодо поточних проблем ядерної галузі. Зокрема, активних заходів було вжито для внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» щодо впорядкування процедури відчуження суб’єктами господарювання державного сектору економіки житла своїм працівникам», яким вирішується багаторічна проблема соціального характеру в атомній енергетиці України.

Доповідаючи про інші актуальні проблеми галузі, член ради оптового ринку електроенергії, радник президента НАЕК «Енергоатом» Костянтин Запайщиков зазначив, що Верховна Рада України зареєструвала законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік», відповідно до якого у 2019 році запропоновано призупинити фінансування заходів у частині соціально-економічної компенсації ризику населення, що проживає на території зони спостереження ядерних об’єктів, а також призупинити спрямування коштів у вигляді субвенції зі спеціального фонду Державного бюджету України до спеціальних фондів бюджетів обласних, районних, міських рад монофункціональних міст – супутників ядерних установок і підприємств з видобування і переробки уранових руд. Костянтин Запайщиков наголосив, що прийняття цього законопроекту із подібними новаціями може призвести до кризової ситуації в атомній галузі України. Враховуючи це, присутні досягли згоди щодо необхідності докласти максимальних зусиль щодо недопущення призупинення фінансування територій, прилеглих до розташування ядерних об’єктів, за рахунок зборів на соціально-економічну компенсацію ризику населення.

В рамках засідання правління секретаріат УкрЯТ також прозвітував про інформаційно-просвітницьку, державницьку, міжнародну та організаційну роботу Товариства. Зокрема, секретаріатом, відокремленими підрозділами та молодіжною секцією УкрЯТ була успішно організована ціла низка науково-практичних конференцій, круглих столів, тренінгів, а також різноманітних культурно-просвітницьких конкурсів, форумів та спортивних змагань, метою яких стало вирішення актуальних завдань безпечного застосування ядерної енергії, популяризація атомної енергетики та сприяння розвитку ядерної галузі.

Продовжуючи тему важливості реалізації Україною проекту «Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива», генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Олександр Рибчук детально розповів про динаміку робіт, що виконуються на будівельному майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

В рамках обговорення діяльності УкрЯТ та звіту секретаріату про виконану роботу та реалізовані заходи за І півріччя 2018 року, Правлінням Товариства було підкреслено успішність вже традиційних просвітницьких проектів – «Весняна школа», «Літня ядерна школа», «Ядерна школа РАЕС», факультатив «Вступ в атомну енергетику», конкурс рефератів «Ядерна енергетика і світ». Крім того велику кількість експертів, науковців та молодих фахівців зібрали науково-практичні конференції та тематичні форуми УкрЯТ, серед яких IV Молодіжний форум Українського ядерного товариства, конференція, присвячена проблематиці зняття з експлуатації ядерних об’єктів та інші.

Серед планів УкрЯТ на останній квартал 2018 року було визначено проведення круглого столу з представниками профільних ВНЗ для обговорення питань підвищення зацікавленості абітурієнтів до вступу на спеціальності АЕС, а також працевлаштування молодих фахівців на об’єкти атомної енергетики.

Підбиваючи підсумки засідання, Правління одноголосно визнало роботу Українського ядерного товариства за звітний період задовільною. Всі учасники висловили сподівання, що організація і надалі буде розвиватись, а завдяки активній роботі та ініціативам відокремлених підрозділів діяльність Товариства і надалі сприятиме розвитку української ядерної галузі.

Довідково

Українське ядерне товариство створене в 1992 році і є найбільшою громадською організацією, яка об’єднує працівників, ветеранів підприємств атомної промисловості України, студентів профільних навчальних закладів.

ДП «СхідГЗК» був колективним членом УкрЯТ з 1996 року, а в липні 2018 року на підприємстві створено відокремлений підрозділ ГО УкрЯТ, який очолив заступник генерального директора Юрій Шмельов.

Наш кор.

Розділ: