Знання - ціною в життя!

      До складу команди увійшли: Дмитро Васько, провідний інженер групи ПФЕ служби по роботі з персоналом; Віктор Бардаченко, лікар-психофізіолог групи ПФЕ служби по роботі з персоналом; Андрій Луговець, інженер з ремонту служби головного механіка управління; Олександр Яковлєв, електрогазозварник ГМЗ. Квартет наших «парамедиків» мав високий рівень теоретичних знань, а з практикою було дещо складніше. Вільний час перед змаганнями хлопці використали з користю: спілкувалися вже з досвідченими учасниками, членами суддівської бригади, проговорювали можливі ситуації, розподілили ролі в команді, а перед самими змаганнями відпрацювали деякі прийоми на манекенах. Капітаном одноголосно обрали Андрія Луговця.

     «Ми знали, що змагатися приїдуть досвідчені учасники: фахівці екстрених служб, загони швидкого реагування, команди Червоного хреста, поліцейські, рятувальники, - розповідає Дмитро Васько, - але в день змагань нас вразило екіпірування команд, їх рівень готовності. Виглядали вони професійними парамедиками. Але це не вплинуло на наш бойовий настрій, а тільки загартувало нас».

      За традицією відбулося відкриття випробувальних перегонів, виступили організатори та судді змагань, зазначивши місію «Кубку Парамедик-2019»  – збереження людського життя та небайдужість до питань навчання основам домедичної допомоги. Перед змаганнями був проведений інструктаж, і лише потім стартував забіг по дистанції, на якій були розташовані 8 локацій. На кожній локації за сценарієм групами волонтерів та акторів були змодельовані життєві ситуації, які трапляються в нашому повсякденному житті. «Перед командою стояли нелегкі завдання, - ділиться враженнями Д.Васько, - серед яких були такі ситуації: робота в катакомбах, де стікала кров'ю людина; реанімація дитини в басейні; трагедія у ванній кімнаті готелю (зупинка кровотечі та проведення серцево-легеневої реанімації за допомогою автоматичного дефібрилятора); порятунок дитини, яка потрапила головою під металевий паркан; порятунок парашутиста, який упав в лісі і отримав важкі травми; дорожньо-транспортна пригода, в разі якої потрібно було надати домедичну допомогу, та інші реалістичні події, які не були пов’язані з наданням домедичної допомоги, а потребували психологічної допомоги. Можна сказати, що все було настільки реально і драматично, наче в житті. Подяка всім учасникам сценаріїв на локаціях – грали вони професійно». Слід зазначити, що конкурсні завдання на етапах стосувались виключно питань надання домедичної допомоги і дій в екстримальних ситуаціях в обсягах, передбачених наказом МОЗ України № 398 від 16.06.2014, і стосується він кожного пересічного громадянина, який зобов’язаний володіти навиками домедичної допомоги.

     Та повернемося до змагань. Для розв’язання ситуації на локації команда мала лише 10 хвилин. Саме за такий час має прибути професійна медична допомога. Але золоті хвилини для рятування життя – це саме ці 10 хвилин, а може і долі секунд, від яких залежить життя потерпілого. Ми запитали у Дмитра Васька і про хвилювання, ось що він відповів: «Хвилювання давалося взнаки, адже це перші змагання, в яких приймала участь наша команда. Але коли ми занурювались у виконання завдань, включався здоровий глузд, холодний розум і командна робота. У нас все вийшло, і ми дуже задоволені своєю участю у перегонах». За висновками суддів змагань команда ДП «СхідГЗК» у певних локаціях показала високі результати злагодженої командної роботи, кмітливість і оперативність.

     За діями учасників змагань пильно стежили професійні судді. Головним суддею змагань був парамедик з 35 річним стажем, гість з Ізраїлю Гарі Гросман. А наприкінці змагань рятувальники показали майстер-клас з гасіння пожежі в автомобілі, з розрізанням корпусу гідравлічним інструментом, що в реальній ситуації допомагає усунути небезпеку додаткового затиснення постраждалого при ДТП.

     При підведенні підсумків усі судді акцентували увагу на тому, що важлива в змаганнях не перемога, а участь, адже це неоціненний досвід, який може знадобитися в надзвичайній ситуації. Цієї ж думки і наша команда: «Для нас участь у змаганнях такого рівня - це набутий досвід, донесення до суспільства інформації, що знання та навички з надання домедичої допомоги надважливі не лише професіоналам, які  мають першими прибувати на місця надзвичайних подій, але й пересічним громадянам. Адже перші хвилини після надзвичайної ситуації рятують життя людини та зменшують ризики її інвалідизації».

     На згадку та з метою налагодження подальшої тісної співпраці в напрямку поширення знань та навичок персоналу підприємства з порядку надання домедичної допомоги, наша команда презентувала організаторам змагань іміджеві матеріали про підприємство.

     Випробувальний і хвилюючий квест завершено, але наші «парамедики» спочивати не збираються і вже будують плани на «Кубок-2020». Дмитро, Андрій, Віктор і Олександр переконалися на практиці, що дуже важливо, щоб кожне підприємство спробувало себе в таких змаганнях, а не тільки рятівники, лікарі «швидкої» та загони швидкого реагування. Цим категоріям фахівців домедичною допомогою доводиться займатися щоденно за професією. Кожен працівник такого підприємства, як наш СхідГЗК, повинен проходити не тільки теоретичні заняття, а і мати можливість у спеціально облаштованому кабінеті пройти стажування з практичної домедичної допомоги за участю фахівців.

     Команда ДП «СхідГЗК» дякує всім організаторам змагань та висловлює слова подяки учбовому Центру «SAR» і його керівникам Микиті Карпенку та Олені Гончар.

     Завершуючи наш допис хочемо побажати, щоб у будь-якій надзвичайній ситуації поряд з вами перебувала навчена людина, яка і надасть ту саму  домедичну допомогу, від якої залежить життя. А ще краще, щоб цією людиною були ви самі.

 

 

Розділ: