4 грудня в Києві відбулася Міжнародна конференція «Ринок електроенергії в Україні та атомна енергетика: шлях до сталого розвитку чи деградація», організаторами якої виступили Асоціація «Український ядерний форум», громадська організація «Українське ядерне товариство». Генеральним партнером заходу виступив ДП НАЕК «Енергоатом». Головні теми зібрання – робота ринку електроенергії, введеного в дію у липні поточного року, його ефективність та інвестування в енергетичну галузь в умовах нового ринку. Участь в конференції взяли провідні українські фахівці, представники галузевих міжнародних організацій, органів державної влади, експерти провідних компаній та установ.
Модератором першої сесії «Створення конкурентного ринку електроенергії – цілі та реалії» виступив Юрій Недашковський, президент Асоціації «Український ядерний форум». До обговорення приєдналися завідувач відділу енергетичної та техногенної безпеки НІСД Олександр Суходоля, директор ВП «Енергоатом-Трейдинг» Сергій Бедін, виконавчий директор FORATOM Андрій Гойчеа, керівник ТОВ «Укренергоаудит» Вадим Улида, директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, які акцентували увагу на реформуванні галузі енергетики, викликах в енергетичній безпеці країни, перших підсумках впровадження нової моделі ринку електроенергії та його впливі на ядерну галузь України.
Друга сесія пройшла за темою «Український енергоринок – ризики та можливості для інвестицій в ядерну галузь», яку провів Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ». Спікерами виступили перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков, представник відділу моніторингу світових напрямів функціонування та розвитку ядерно-енергетичного комплексу НАЕК «Енергоатом» Ілля Краснуха, начальник відділу з питань політики у сфері поводження з РАВ, ДАЗВ Олександр Кравченко, представники Консорціуму «Український модуль» Костянтин Коба та Максим Пишний. Фахівці та експерти обговорили важливі питання залучення інвестицій в ядерну галузь країни в умовах нового енергоринку.
Більш детально з виступами та презентаціями фахівців можна ознайомитися на сайті Українського ядерного товариства: https://ukrns.org/ua/