Укладено довгостроковий договір

Укладено довгостроковий договір на постачання уранового оксидного концентрату між ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК». Урановий концентрат, що буде вироблений в рамках договору, гарантовано забезпечить потреби вітчизняної атомної енергетики в визначених у договорі обсягах уранового оксидного концентрату для виробництва свіжого ядерного палива.

 

На виконання доручення Міністра енергетики та захисту довкілля України Оржеля О.А. 22 листопада 2019 року укладено довгостроковий договір на постачання уранового оксидного концентрату між ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК». Урановий концентрат, що буде вироблений в рамках договору, гарантовано забезпечить потреби вітчизняної атомної енергетики в визначених у договорі обсягах уранового оксидного концентрату для виробництва свіжого ядерного палива.

      Рівень ціни на уран виробництва ДП «СхідГЗК» у шестирічному договорі забезпечить стабільне функціонування підприємства та розвиток єдиного в Україні виробника урану.

      Укладання довгострокового договору між ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК «Енергоатом» на постачання урану забезпечить стабільне, прогнозоване фінансування виробництва ДП «СхідГЗК» уранового оксидного концентрату на період 2020 -2026 роки.

      Також, серед позитивних аспектів підписання довгострокового договору між ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК «Енергоатом» слід зазначити такі:

  • забезпечення прогнозованого розвитку регіонів, в яких розташоване уранове виробництво (сплата податків і зборів у т.ч. до місцевих бюджетів, наявність в регіонах високооплачуваних робочих місць,фінансування енерго-газо-водо транспортних інфраструктур регіонів);
  • забезпечення стабільної екологічної обстановки у регіоні, (фінансування контролю та заходів з попередження забрудненням підземних вод, атмосферного повітря і поверхневого шару грунту ураном);
  • підвищення рівня інвестиційної привабливості вітчизняного уранового виробництва. Можливість забезпечення гарантій для проектів розвитку уранового виробництва (тривалістю до 6 років).

      Укладання довгострокового договору є вкрай важливим кроком для області та України в цілому, адже урановидобувна галузь є стратегічною та її розвиток є важливим завданням, враховуючи визначальну роль атомної генерації в енергобалансі країни.

      Укладений договір разом з потужною сировинною базою, унікальними технологіями, кваліфікованим кадровим персоналом дозволяють успішно працювати ДП «СхідГЗК» ще не один десяток років, забезпечуючи енергетичну незалежність України.

Розділ: