"Трудова слава" № 6 (2465) від 8 лютого 2020 року

Працівники РМЗ провели благодійну акцію

      Колектив ремонтно-механічного заводу продовжує опікуватися долею пацієнтів хоспісних ліжок Жовтоводської міської лікарні. Нещодавно було проведено чергову благодійну акцію зі збору речей та продуктів харчування.

      Життя у лікарні… З такою сумною реальністю довелося зіткнутися жовтоводцям, які залишилися без піклування рідних та близьких. Хтось не має власного житла, хтось не в змозі самостійно себе обслуговувати. Оскільки у нашому місті немає спеціального закладу, де люди могли б перебувати за таких складних життєвих обставин, доводиться розміщувати їх на хоспісних ліжках на базі інфекційного відділення. Домашня їжа, постільна білизна, одяг, ліки, підгузки для дорослих – всього цього потребують нужденні.

      Як розповів голова профспілкового комітету РМЗ Володимир Гриценко, працівники заводу вже не вперше збирають необхідні речі та продукти харчування для пацієнтів хоспісу. Чергова акція відбулася у січні.

      Тим, хто хоче зробити свій внесок у добру справу, повідомляємо контактний телефон: (050) 266-86-69, Віра Петрівна Каплацька – старша медсестра інфекційного відділення. У неї можна поцікавитися, що потрібно пацієнтам хоспісних ліжок саме сьогодні перед тим, як починати збір речей чи продуктів.

      «Милосердя - це величезна сила, що зв'язує і об'єднує людей», - зазначала Мати Тереза. А ще вона казала: «Ми не можемо творити великі справи, а тільки маленькі справи з великою любов'ю». Тож, сміливіше долучаймося до маленьких добрих справ.

      Олена Кубарєва

 

Спортивно-оздоровчому комплексу – нове життя!

      На чергову 63-тю сесію Жовтоводської міської ради, 29 січня були винесені питання щодо створення на базі спортивно-оздоровчого комплексу міста комунального закладу «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та реорганізації відділу молоді і спорту виконкому. Навколо цих питань розв’язалися справжні спортивні баталії.

      Ще на стадії затвердження порядку денного засідання ряд депутатів наполягали на виключенні даних питань з порядку денного та розгляду їх на другому пленарному засіданні сесії, хоч такого засідання передбачено не було. Євген Буряк, в.о. директора КП «СОК», повідомив депутатам про надскладну ситуацію, яка склалася на підприємстві: працює лише 6 осіб, опалення відключено, зросла заборгованість із заробітної плати, відкриті судові справи за невиплату зарплати. І це лише айсберг проблем єдиної у місті спортивної установи для дорослих. Та незважаючи на це В.Паніна, Н.Дрогомарецька, О.Плис, Н.Зінченко наполягали на своєму, а саме: перенести розгляд питання, паралельно винести проект про ліквідацію КП «СОК», об’єднати відділ культури і відділ молоді і спорту, віднести новостворену спортивну установу у підпорядкування нового відділу. А поки будуть проходити дані процедури, виділити фінансову допомогу КП на заробітну плату.

      Депутати С.Іщенко, В.Устименко, І.Затинацький наполягали на негайному розгляді питання, щоб швидще провести всі процедури реорганізації та ліквідації СОК, а потім вже вирішувати дотичні питання. О.Малоок у своєму виступі акцентувала увагу на послідовності вирішення ситуації, яка склалася з СОК, а саме: прийняти запропоновані рішення про створення Центру та реорганізацію відділу, на наступній сесії розглянути питання щодо передачі майна СОК у Центр та ліквідації самого СОК. Такого підходу вимагає також бюджетна дисципліна, оскільки у лютому після затвердження звіту про виконання бюджету міста за 2019 рік буде розподілятися вільний залишок коштів. Це єдиний фінансовий ресурс, з якого можна буде виділити кошти на утримання новоствореного спортивного закладу. Але якщо не буде Центру, то кошти не буде кому виділяти і визначати статті видатків у бюджеті міста. Що стосується реорганізації відділів культури та молоді і спорту, то, на думку О.Малоок, питання потребує детального вивчення паралельно з усією структурою виконавчих органів міської ради, і поспішати не варто. Питання перепідпорядкування ДЮСШ відділу молоді і спорту також можна розглянути пізніше. Вона акцентувала увагу депутатів на тому, що першочергово і терміново треба вирішити питання з СОК, а потім усі інші.

      Після бурхливих обговорень питання створення на базі спортивно-оздоровчого комплексу міста комунального закладу «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та реорганізації відділу молоді і спорту виконкому в порядку денному залишились. Та це був тільки початок. Під час перерви почалися обговорення у фракціях, деякі вирішили взагалі відмовитися від голосування під час розгляду вищезазначених питань. Ось з таким настроєм розпочалося заслуховування на сесії такого важливого питання для громади. Депутат Н.Зінченко запропонувала ще раз зробити перерву у засіданні та обговорити ситуацію з головами фракцій. У ході бурхливого обговорення та суперечок голови фракцій таки досягли єдиної думки: запропоновані питання на сесії підтримати та надати протокольні доручення щодо подальших дій. Було доручено винести на лютневу сесію два рішення: про передачу майна з СОК до новоствореного Центру та про ліквідацію КП «СОК». Також буде створена робоча група щодо вивчення доцільності об’єднання двох відділів: культури і молоді та спорту. Питання перепідпорядкування ДЮСШ буде розглянуте до квітня поточного року. Начальнику відділу молоді та спорту було доручено доповнити положення про Центр фізичного здоров’я населення в частині відповідальності керівника та призначення його на посаду на конкурсній основі.

      І тільки після проголошення на сесії домовленостей голів фракцій одноголосно було підтримано рішення про створення на базі спортивно-оздоровчого комплексу міста комунального закладу «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та реорганізації відділу молоді і спорту виконкому. Всі присутні в залі видихнули з полегшенням, а міський голова В.Абрамов подякував депутатам за порозуміння та підтримку.

      Тож на базі спортивно-оздоровчого комплексу з 2 березня запрацює комунальний заклад «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», спортивна база буде збережена для міста, всі, хто відвідував СОК, матимуть можливість і надалі займатися улюбленою справою. Кошти на утримання Центру будуть виділені з бюджету міста у лютому, але і платні послуги теж ніхто не відміняв. У майбутньому заплановано, що ДЮСШ перейде у підпорядкування відділу молоді та спорту і матиме можливість проводити заняття на спортивній базі Центру.

      Чому так детально описую всі подробиці з сесії міської ради? Бо приємно відмітити, що здоровий глузд переміг, а наші народні обранці вміють дослухатися думки один одного. Це радує та вселяє надію.

      Підготувала Олена Коваленко, фото з архіву ДП «СхідГЗК»

 

Блиц-интервью ко Дню влюбленных

14 февраля будут раскуплены все «валентинки», в цветочных магазинах образуются очереди, а плюшевые мишки с торговых витрин перекочуют в подарочные пакеты… Ведь в этот день отмечается праздник всех влюбленных! Как вы относитесь к Дню святого Валентина? Согласны ли с высказыванием «С милым рай и в шалаше»? В чем секрет многолетних счастливых отношений? На эти вопросы «ТС» отвечали работники РСУ, которые стали участниками предпраздничного блиц-интервью.

      Любовь Качула, маляр 4 разряда:

      - Не очень люблю этот праздник, потому что мой любимый человек находится далеко, редко с ним видимся. Что касается «рая в шалаше», то такое может быть только тогда, когда это настоящая любовь.

      Если нормальные отношения не складываются, то не стоит их продолжать. Разбитую чашку не склеишь. Думаю, что секрет счастливого брака, когда люди живут в любви и согласии долгие годы, заключается в доверии. Когда муж и жена доверяют друг другу – это очень важно. Если доверия нет, то все рушится. Многое зависит от женщины. Она должна быть мудрой. А это значит – уметь прощать, не проявлять категоричность, не бросаться резкими словами. Не каждой это удается. Вот я, например, не всегда способна прощать (смеется). В День влюбленных желаю всем здоровья, а тем, кто еще не встретил свою вторую половинку, – найти настоящую любовь.

 

      Виталий Коваленко, слесарь-инструментальщик 5 разряда:

      - Считаю, что День влюбленных – хороший праздник. Почему бы и не обменяться «валентинками», не сказать друг другу теплые слова?

      «С милым рай и в шалаше» - выражение правильное. Но, тем не менее, хоть немного денег не помешало бы. Если в молодой семье отношения не заладились, то, я считаю, терпеть это не стоит. Нужно искать свое счастье. А секрет многолетних счастливых отношений – в любви. Если муж и жена искренне и взаимно любят друг друга, то будет согласие, благополучие, да и вообще – все будет хорошо! Мне удалось найти свою любовь. Пользуясь случаем, поздравляю с праздником любимую Валентину. А непосредственно в День влюбленных обязательно подарю ей цветы.

 

       Владислав Шевченко, прораб:

     - Мы с женой всегда празднуем День влюбленных, обмениваемся «валентинками». А вот цветы ей редко дарю, признаюсь честно… Что касается выражения «с милым рай и в шалаше», мы с женой до сих пор в шалаше (смеется), ремонт в квартире затянулся… Делаем потихоньку.

      Считаю, если в начале семейной жизни возникают какие-то сложности, то спешить с выводами и предпринимать резкие движения не стоит. В этот период налаживается быт, происходит привыкание к характеру второй половины, возникают финансовые вопросы… Мы с женой вместе уже 9 лет, поначалу притирались, как и многие другие молодые пары. Но этот период прошел, и мы стали друг друга лучше понимать, по-другому воспринимать. На сегодняшний день наши отношения вышли на такой уровень, что мы не просто супруги и любящие люди, а друзья, понимающие друг друга с полуслова. Поэтому я советую молодоженам быть терпимее к недостаткам, уважать мнение второй половины. А все со временем приложится – и деньги в том числе.

      В День влюбленных хочу пожелать своей любимой жене Юле терпения! Человек я непростой, но она умеет найти ко мне подход. С праздником всех!

     Провела интервью Елена Кубарева, фото Татьяны Корсуновской

 

Розділ: