Працівниця ДП «СхідГЗК» стала Почесним донором України

Працівниця ДП «СхідГЗК» Наталя Ланова, секретар керівника ГМЗ, стала Почесним донором України. Відповідне посвідчення їй вручили в Жовтоводській міській лікарні.

У донорському русі Наталя вже 10 років. Долучилася до нього випадково – почула оголошення по телебаченню і подумала: «А чом би і не здати кров». Спробувала. Все пройшло добре. Так і стала донором. Протягом дев’яти років вона здавала кров 41 раз, якщо перевести на літри, то виходить 18 л крові. Але зупинятися Н.Ланова не збирається, вона продовжує брати участь у донаціях, оскільки має рідкісну першу групу крові з негативним резус-фактором.

«Героєм себе не вважаю, - говорить пані Наталя. – Але отримати почесне звання було приємно. Пишаюся, що є учасником такого потужного і важливого руху. Залишаюся активним донором, тому що знаю про важливість цієї справи. Окрім морального задоволення отримую від донації ще і користь для організму. Я гіпертонік, після здачі крові відчуваю себе чудово – падає тиск, покращується загальне самопочуття. Вважаю, що на стан здоров’я кожного донора ця процедура впливає позитивно – кров поновлюється, відповідно і покращуються всі її показники. Тому я всіх агітую долучатися до нашої донорської спільноти».

Єдине, на що нарікає Наталя, – це умови, в яких доводиться працювати як медикам, так і донорам: «Перш ніж розпочнеться процедура здачі крові, донор має пройти реєстрацію, здати кров на гемоглобін та поспілкуватися з терапевтом. Хоч все це і відбувається в одному приміщенні, та без довгих черг і нервового напруження не обходиться. Це дуже виснажує. Вкотре наголошую на тому, що потрібно зробити кращі умови. Охочих здавати кров у місті багато. Втім виїзна бригада з Дніпра працює в нашій лікарні раз на два місяці і протягом одного робочого дня обслуговує велику кількість людей. Це шаленне навантаження і на донорів, і на медиків. При роботі стаціонарного відділення трансфузіології, як це було раніше, можна було б розподілити донорів у часі, і всім було б комфортно. А головне, можна було б заготовити більше крові та її компонентів, які так потрібні сьогодні нашим захисникам.

Усім донорам хочу побажати міцного здоров’я, а тих, хто ще не пробував себе у цій ролі, запрошую долучатися до такої благородної місії».

Розділ: